Autistiškų vaikų ugdymas


Įvadas. Kas yra autizmas. Autizmo samprata. Autizmo atpažinimas. Lavinimo metodai. Struktūrinis mokymas. Aplinkos paruošimas. Tvarkaraščiai. Mokymo metodai. Tėvų ir specialistų bendradarbiavimas ugdant sergančiuosius autizmu. Rekomendacijos pedagogams. Išvados. Literatūra.


Šią temą pasirinkau todėl, kad grupėje, kurioje dirbu, ugdosi net du vaikai, kuriems nustatytas autizmo spektro sutrikimas.Tradiciniai ugdymo būdai ir metodai vienareikšmiškai neveikia šių vaikų, todėl privalėjau gilinti žinias šioje srityje ir ieškoti metodų, kurie padėtų priimti teisingus sprendimus dirbant su tokiais vaikais.Stebėdama šiuos berniukus, pastebėjau, kad jie yra tarsi atitrūkę nuo tikrovės, gyvena savo minčių ir fantazijų pasaulyje, rūpinasi tik  savo poreikiais ir norais, kartais atrodo visai abejingi aplinkai.

Logopedijoje autizmas priskiriamas komunikacijos sutrikimų grupei.

Komunikacija, kaip nurodyta psichologijos žodyne (1993), yra socialinės sąveikos rūšis- keitimasis reikšmėmis, t.y. reikšmių pranešimas, perdavimas ir priėmimas. Pilnavertį komunikacijos procesą lemia daugelis veiksnių: vaiko ir suaugusiojo kognityvinė veikla; socialinės sąlygos; verbalinių ir neverbalinių priemonių sukaupimo lygmuo ir pan. Dėl įvairių priežasčių šis procesas gali nesusiformuoti arba yra nepilnavertis.

Nežaidimas su kitais aikais ar netinkamas elgesys su jais;

Kalbos neišsivystymas ar negebėjimas funkciškai ją vartoti;

Kalbėjima tiktai apie vieną daiktą ar viena tema;

Negebėjimas planuoti veiklos, t.y. negebėjimas atlikti vieno po kito keleto veiksmų;

Grupių analizė rodo, kad nepriklausomai nuo skirtingų grupių pavadinimų pagrindiniai autistiški požymiai sutampa (Ivoškuvienė R., Balčiūnaitė J., 2002).

Siekiant išvengti autistiško vaiko pykčio priepuolio, jam galima pasiūlyti:

vandens buteliuką su konfeti, kurį vartydamas vaikas greitai nurimsta.

Intelektiniams įgūdžiams ugdyti taikomos įvairios netradicinės priemonės, kurias nesunku pasigaminti patiems.

Ką nors aiškinant būtina naudoti daug vaizdinių priemonių, remtis rega.

  • Microsoft Word 215 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (4681 žodžiai)
  • Universitetas
  • Zydrune
  • Autistiškų vaikų ugdymas
    9 - 1 balsai (-ų)
Autistiškų vaikų ugdymas. (2016 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/autistisku-vaiku-ugdymas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 23:21
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo