Autistiškų vaikų ugdymo ypatumai


Autistiškų vaikų ugdymo ypatumai. Autizmas (gr. Autos - pats) – mąstymas, visiškai priklausantis nuo aktualių individo poreikių. Autizmo priežastys nėra. Autistiški vaikai pagal sutrikimo laipsnį gali būti skirstomi Atipinė grupė. Autizmo atpažinimas. Pagrindiniai požymiai, į kuriuos aplinkiniai atkreipia dėmesį. Dėl socialinio elgesio kokybinių nukrypimų nuo normos iškyla įvairių socialinių problemų. Autistiškų vaikų ugdymas. Šių vaikų ugdymas yra ilgas ir sudėtingas procesas. Jei vaikas lanko bendrojo ugdymo įstaigą. Ugdant savarankiškumą, svarbiausia Sukurti struktūrą.

Autizmo priežastys nėra aiškios. Psichologinės autizmo aiškinimo teorijos šalininkai teigia, kad dėl vaiko raidos ir elgesio sutrikimų kalti tėvai (netinkama šeimos aplinka). Biologinės autizmo priežastys – tai įvairūs biocheminiai nenormalumai (cheminių elementų pusiausvyros sutrikimai). Organinės – neurologinės priežastys – įvairūs smegenų susirgimai (uždegimai), fizinės traumos, išsigimimai. Genetiniai pakitimai – viena iš žinomiausių priežasčių. Autizmą gali nulemti ir paveldimos ligos (fenilketonurija - PKU, X chromosomos pakitimai – protinis atsilikimas, keista veido išraiška, hiperaktyvūs, vengia akių kontaktų, nuolat ploja rankomis ).

Autistiškų vaikų ugdymas. Šių vaikų ugdymas yra ilgas ir sudėtingas procesas. Su autistiškais vaikais dirba komanda, kurią sudaro gydytojas, auklėtojas, mokytojas, specialusis pedagogas, logopedas, psichologas, tėvai ir pagal poreikius kiti specialistai. Darbas su vaikais ir jų ugdymas apima tokias pagrindines priemonių grupes: Medicinines; Psichologines; Pedagogines; Darbą su tėvais. Veikla ir pagalba turi atitikti kiekvieno gebėjimus ir poreikius.

Jei vaikas lanko bendrojo ugdymo įstaigą, įsitraukia į ugdymo programos sudarymą. Programoje numatomos pagrindinės darbo sritys: Elgesio modifikavimas ir socialinių įgūdžių formavimas; Bendravimo ir kalbos ugdymas; Kognityvinių gebėjimų lavinimas; Savitvarkos įgūdžių sudarymas; Bendrosios ir smulkiosios motorikos lavinimas; Žaidimo gebėjimų formavimas. Vaiko veikla yra labai integruota, nes kai kurios sritys itin labai glaudžiai tarpusavyje susijusios.

  • MS PowerPoint 9 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (571 žodžiai)
  • Universitetas
  • Žaneta
  • Autistiškų vaikų ugdymo ypatumai
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Autistiškų vaikų ugdymo ypatumai. (2015 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/autistisku-vaiku-ugdymo-ypatumai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 08:40
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo