Auto detalių centras verslo planas


Santrauka. Įmonės pristatymas. Verslo aprašymas. Rinka ir rinkodara. Paslaugos tiekimo organizavimas. Valdymas ir darbuotojai. Projekto įgyvendinimas. Finansinis planas. Galimybės ir rizika. Išvados.


Lietuvoje daugiau kaip 60% registruotų automobilių yra senesni negu 1999 metų, todėl daug šalyje važinėjančių automobilių yra palyginti seni ir dažnai genda. Jų savininkai pirmiausiai kreipiasi į prekeivius naudotomis detalėmis. Be to kasmet Lietuvoje įvyksta dešimtys tūkstančių avarijų, kuriose nukenčia automobiliai ir jų remontui būna reikalingos detalės.

Rajone yra tik 9 tokia veikla užsiimančios įmonės ir privatūs prekiautojai naudotomis detalėmis, kurie negali pasiūlyti didelio prekių pasirinkimo, todėl dar yra pakankamai vietos ir potencialių klientų dar vienai šio pobūdžio įmonei. Įmonės tikslas tapti žinoma, konkurencinga ir pelninga organizacija, kuri patenkintu net ir pačio išrankiausio kliento norus.

Įmonės savininkas yra baigęs vadybininko specialybę ir nuo 2010 metų nuolat stebėdamas automobilių ir jų detalių rinką, yra susipažinęs su šiame versle vykstančiais ir su juo susijusiais procesais. Taigi idėja užsiimti prekyba naudotomis automobilių detalėmis kilo įvertinus Lietuvoje registruotų ir importuojamų automobilių pagaminimo metų vidurkį ir regiono, kurį galėtų aptarnauti įsteigta įmonė, klientų ir konkurentų atlikta analizė.

Šiai įdėjai įgyvendinti prireiks 65000 Lt. Šiam verslui pradėti savininkas turi 55000 Lt reikalinga paskola 10000 Lt. Lėšos bus naudojamos įrangos, įrengimų ir ardyti skirtų automobilių pirkimui. Po vienerių metų tikimasi gauti 54280,49 Lt pelno.

Įmonės savininkas yra Gediminas Matevičius. Ardymo patalpos, bei automobilių aikštelė yra Gedimino Matevičiaus gyvenamoje vietoje, todėl bus mažiau išlaidų, tokių kaip nuoma. Firmos patalpos bus geroje vietoje, šalia kelias Mažeikiai - Tauragė, autostrada vos už 1,5km.

Įmonėje dirbs 1 darbuotojas ir pats savininkas. Vidutinis darbininko mėnesinis atlyginimas bus 1300 Lt o savininko atlyginimas 2000 Lt.

Šiai idėjai įgyvendinti prireiks 65000 Lt. Po trijų metų tikimasi gauti 54280,49 Lt pelno. Šiam verslui pradėti savininkas turi 55000 Lt reikalinga paskola 10000 Lt. Per metus bus nupirktą, išardytą ir parduota dalimis apie 30 automobilių.

Šiuo metu į Lietuvą importuojama daugybė naudotų automobilių iš įvairių Vakarų Europos valstybių, todėl kiekvienais metais mūsų šalyje jų žymiai padaugėja. Be to Lietuva yra tarpinė automobilių „stotelė”, nes labai daug automobilių parduodama pirkėjams iš Rusijos, Ukrainos ir kitų NVS šalių, todėl Lietuvoje dėl jos patogios geografinės padėties klesti automobilių importo - eksporto verslas. Automobilius importuojantys verslininkai prieš parduodami automobilį gan dažnai dar turi jį suremontuoti, todėl jie dažniausiai reikiamų detalių ieško įmonėse ir parduotuvėse, prekiaujančiose naudotomis detalėmis. Kadangi daugiau kaip 60% Lietuvoje registruotų automobilių yra senesni negu 1999 metų, todėl daug šalyje važinėjančių automobilių yra palyginti seni ir dažnai genda. Jų savininkai taip pat pirmiausiai kreipiasi į prekeivius naudotomis detalėmis. Be to kasmet Lietuvoje įvyksta dešimtys tūkstančių avarijų, kuriose nukenčia automobiliai ir jų remontui būna reikalingos detalės.

Įmonės savininkas, atsižvelgdamas į visus šiuos faktus ir į tai, kad konkurentų yra palyginti nedaug, nuspręndė, kad ši verslo sritis gali būti pelninga, gali teikti stabilias pajamas visus metus ir nereikalauja didelių pradinių investicijų. Be to, jau nuo 2010 metų nuolat stebėdamas automobilių ir jų detalių rinką, savininkas yra susipažinęs su šiame versle vykstančiais ir su juo susijusiais procesais. Taigi idėja užsiimti prekyba naudotomis automobilių detalėmis kilo įvertinus Lietuvoje registruotų ir importuojamų automobilių pagaminimo metų vidurkį ir regiono, kurį galėtų aptarnauti įsteigta įmonė, klientų ir konkurentų analizė.

Individualios įmonės „Detalių centras” savininkas turi patalpas automobilių ardymui, bei detalių laikymui, taip pat aikštelę automobiliams. Šiose patalpose, esančiose Aitros g. 7, Lembo kaimas, Kvedarnos sen. Šilalės raj. sav. bus įsteigtos patalpos automobiliams ardyti ir sandėlis, kur bus laikomos pardavimui paruoštos detalės. Prekybą planuojama pradėti 2014 metų sausio 2 dieną, kuomet bus baigti remonto ir įrengimo darbai, bei sukaupta pakankama prekių pasiūla. Įmonė specializuosis Vakarų Europoje pagamintų automobilių ardyme ir jų detalių prekyboje.

  • Microsoft Word 49 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (4245 žodžiai)
  • Kolegija
  • Erika
  • Auto detalių centras verslo planas
    10 - 10 balsai (-ų)
Auto detalių centras verslo planas. (2016 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/auto-detaliu-centras-verslo-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 02:12
×