Autobiografiniai motyvai lietuvių literatūroje


Autobiografiniai motyvai lietuvių literatūroje.


Literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos bruožai mums padeda suprasti kūrinį. Skaitydami literatūros kūrinius, dažnai net nesusimąstome apie tai, kokiomis aplinkybėmis jie buvo parašyti. Suprantama, jog kiekviename kūrinyje atsispindi tam tikros jo rašymo laikmečio ypatybės, savitos problemos ir įvykiai. Tačiau turiniui įtakos turi ne tik išorinės aplinkybės, bet ir autoriaus vidinis pasaulis, problemos, išgyvenimai, patirtos nesėkmės. Dažnai kūriniuose galima pastebėti rašytojo biografijos faktų, įvairių simbolių ar kontekstinių ženklų, kurie leidžia lyginti autorių ir pagrindinį kūrinio herojų. Rašytojai subtiliai atskleidžia savo gyvenimo detales kūriniuose, meistriškai parodo savo gyvenimo ir kūrinio veikėjų ryšį.

Taigi, autorių kūriniuose atsispindinčios autobiografinės detalės padeda labiau įsigilinti į kūrinį, suvokti jo esmę ir svarbą pačiam autoriui. Dažnai biografinių faktų kūriniuose būna nedaug, bet jie vis tiek parodo rašytojo gyvenimo ypatumus, išgyvenimus. Įvairios subtilios užuominos leidžia geriau suvokti ir rašytojo patirtį, ir patį kūrinį. Literatūriniuose kūriniuose atsispindinčios biografinės detalės padeda autoriui priartėti prie skaitytojo, netgi leisti jam susitapatinti su kūrinio veikėjais ar autoriumi, atpažinti knygoje save, suvokti asmenybės tobulėjimo reikšmę, patirtų įvykių svarbą asmenybės formavimuisi. Manau, jog skaitant bet kokį kūrinį, reikėtų pasidomėti jo autoriaus biografija – galbūt sužinoti dalykai padės geriau įsigilinti į knygą ir suvokti jos perteikiamas vertybes bei problemas.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1037 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lukseris
  • Autobiografiniai motyvai lietuvių literatūroje
    10 - 7 balsai (-ų)
Autobiografiniai motyvai lietuvių literatūroje. (2016 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/autobiografiniai-motyvai-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 09:17
×