Autogreiderio hidraulinė pavara


Autogreideris. Hidrauline schema. Darbas su autogreideriu. Hidraulinio vožtuvo pozicijos. Elektriniai hidrauliniai skirstytuvai. Hidraulinio skirstytuvo zymejimas. Hidraulinis vožtuvas. Hidraulinis referatai. Hidraulinio stiprintuvo plokštelinis siurblys. Hidrauliniu voztuvu veikimo schemos.

Užduotis. Sąlyginiai žymėjimai. Užduoties duomenys. Bendroji dalis. Hidrocilindrų hidraulinis skaičiavimas. Plokštelinio posūkio hidrovariklio hidrauliniai skaičiavimai. Hidrovariklių išdėstymas tūrinės hidropavaros sistemoje siurblių parinkimas. Tūrinės hidropavaros principinės schemos sudarymas. Darbo skysčio parinkimas. Naudota literatūra.

Autogreideris – tai savaeigė mašina, skirta kelių statybai, priežiūrai ir remontui, žemės pylimams ir šlaitams profiliuoti.

Autogreiderių hidrauline pavara pakeliama ir nuleidžiama kairioji ir dešinioji verstumo pusė, verstumas išstumiamas į šoną ir sukamas, iškišamas į šoną traukos rėmas, taip pat pakeliama ir nuleidžiama papildoma įranga. Be to, įvairių modifikacijų autogreiderių hidraulinės pavaros paverčia priekinius ratus bei priverčia dirbti stabdžių hidraulinius stiprintuvus, sankabos movą ir vairo mechanizmą.

Norint padidinti planiravimo darbų našumą ir tikslumą, autogreideriuose įrengiama verstuvo padėties stabilizavimo elektrohidraulinė sistema. Dėl to automatiškai verstuvą galima fiksuoti išilgine ir skersine kryptimi.

Autogreiderio hidraulinė pavara – tai atvirojo tipo schema su pastovaus našumo siurbliais. Siurblys darbo skystį iš bako tiekia į šešių plunžerių sekcinį rankiniu būdu valdomą hidraulinį skirstytuvą. Visi plunžeriai turi tris pozicijas, į neutralią juos grąžina spyruoklės. Kai visi plunžeriai yra neutralioje padėtyje, darbo skystis iš slėgio sekcijos per visų plunžerinių sekcijų pratekėjimo kanalą patenka į nupylimo sekciją ir toliau atgal į darbo skysčio baką per filtrą su įtaisytu perpylimo vožtuvu. Hidraulinio skirstytuvo slėgio sekcijoje įtaisytas apsauginis vožtuvas. Šio skirstytuvo plunžeriais rankiniu būdu valdomi hidrauliniai cilindrai: verstuvo kairioji ir dešinioji pusė pakeliama bei nuleidžiama cilindrais, pakabinamoji įranga – hidrauliniu cilindru, verstuvas išstumiamas hidrauliniu cilindru, traukos rėmas iškišamas hidrauliniu cilindru ir verstuvas pasukamas hidrauliniu varikliu. Įrangos judėjimo greitis reguliuojamas valdymo rankenėlėmis, kurios keičia srauto tūrį skirstytuvo kanaluose droseliniu būdu.

Autogreiderio verstuvo automatinio valdymo sistema sudaryta iš siurblio ir dviejų nuosekliai sujungtų hidraulinių skirstytuvų su elektrinio hidraulinio valdymo sistema. Verstuvas automatiškai pakeliamas ir nuleidžiamas hidrauliniais cilindrais, kurių greitis ribojamas droseliais su atbuliniais vožtuvais. Kai hidrauliniai skirstytuvai yra neutralioje padėtyje, srautas nuo siurblio per juos ir atbulinį vožtuvą patenka į siurblio slėgio hidraulinę liniją. Kad automatinio valdymo sistema nebūtų perkrauta, yra netiesioginio veikimo vožtuvas. Siurblių slėgis hidraulinėje linijoje kontroliuojamas manometrais. Apie filtro užteršimo lygį galima spręsti pagal manometrą.

  • Microsoft Word 69 KB
  • 2011 m.
  • 14 puslapių (1518 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ugnius
  • Autogreiderio hidraulinė pavara
    10 - 1 balsai (-ų)
Autogreiderio hidraulinė pavara. (2011 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/autogreiderio-hidrauline-pavara.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 09:13
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo