Automatika


Transformatoriaus skaiciavimas. Automatika referatas. Automatikos referatas. Automatikos kursinis darbas. Automatikos pagrindai. Rasynis apie automatika. Referatas automatika. Diodu skaiciavimas. Referatu rasymas automatika. Automatizavimas projektavimas diplominis.

Teorinės dalies aprašymas. Lygintuvo parametrų skaičiavimas. Transformatoriaus skaičiavimas. Tiltelinio lygintuvo skaičiavimas. Diodų skaičiavimas. Kondensatorių skaičiavimas. Kabelių skaičiavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Elektros kontaktinių valdymo schemų maitinimui naudojama kintamoji arba nuolatinė įtampa. Nuolatinės įtampos šaltinį sudaro transformatorius,įtampos lygintuvas ir įtampos pulsacijas mažinantis kondensatorius.

Skaičiuojant lygintuvą,būna žinoma išlyginta įtampa ir pagal vartotojų suminę galią nustatoma apkrovos išlyginta srovė. Pagal ir randamos ir reikšmės,kurių reikia transformatoriaus,saugiklių,jungiklių ir kitiems skaičiavimams, o pagal amplitudines ir reikšmes parenkami diodai. Skaičiuojant transformatorių,pirmiausia randamas visų antrinių apvijų apkrovų suminė galia ,t. Visų prijungtų realių,kontaktorių ir magnetinių paleidiklių ričių ir kitų aparatų vartojama galia,jei ji nebuvo rasta skaičiuojant lygintuvą. Transformatorius [arenkamas pagal ir reikšmes,o srovių ir reokšmės reikalingos saugikliams,jungikliams ar kitiems elementams skaičiuoti. Jei standartinio transformatoriaus parinkti negalima,apskaičiuojami projektuojamo transformatoriaus konstrukcianiai parametrai.

Norint parinkti maitinimo tinklo laidus ar kabelius,reikia žinoti gyslų skaičių bei gyslų skerspjūvio plotą, o taip pat ar patalpos palankios gaisrui ir sprogimui kilti.

Parinktasis laido skerspjūvis patikrinamas pagal įšilimą ir turi atitikti apsauginių aparatų (saugiklių,automatinių jungiklių) sroves. Leistinos ilgalaikės laidų ir kabelių apkrovos srovės priklauso nuo jų izoliacijos nutiesimo būdo (atvirai ar vamzdyje ir nuo laidų skaičiaus apsauginiame vamzdyje).

Diodas pasižymi vienpusiu laidumu,t. Srovė diode teka tik viena kryptimi iš anodo į katodą – tai yra pagrindinė diodo savybė. Atsižvelgiant į paskirtį,diodai skirstomi į kenotronus ir aukštųjų dažnių diodus. Kenotronais vadinamos pramoninio arba aukštesnio dažnio kintamosios srovės lyginimui skirtos dviejų elektrodų lempos,t. Lempos,kuriomis kintamoji srovė paverčiama nuolatine.

Aukštųjų dažnių diodais vadinamos aukštųjų dažnių virpesių (detektavimo,moduliacijos,dažnio keitimo) dviejų ele . paskaičiuoju kokia turėtų būti saugmano skaičiuotam dviejų pusperiodžių tilteliniam lygintuvui pagal gautus darbinius jo parametrus iš žynynų parenku jo saugų darbą užtikrinančius saugiklius,diodus ir reikiamus laidus sujungti visai sistemai. Taigi mano skaičiuotoj sistemoj saugiklio sistemoje bus naudojami diodai – kenotronai, o laidą renkuosi varinį,kurio skerspjūvio plotas 1,o maximali srovė 14a taigi jis tikrai atlaikys eksplk. Balčikas,s. Butkienė automatizavimo pagrindai ,technologija,Kaunas 2004m.

  • Microsoft Word 90 KB
  • 2010 m.
  • 6 puslapiai (475 žodžiai)
  • Universitetas
  • Fridrikas
  • Automatika
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Automatika. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/automatika.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 15:05
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo