Automatikos sistemų jutikliai


Varžinis termometras. Termopora veikimas. Kaip veikia termopora. Varžinis termistorius. Talpinis jutiklis. Termoporos txk. Termopora txk. Termoporos paviršiaus matavimo tipas. Termopora sudarymas. Termopora ir varzinis.

Automatikos sistemų jutikliai. Teorinė dalis. Termopora. Talpinis jutiklis. Temperatūros jutikliai. Ataskaita. Darbo tikslas: išnagrinėti įvairių jutiklių konstrukciją bei veikimą. Nustatyti ar jie geri. Darbo objektas – įvairūs sistemų jutikliai: talpinis, induktyviais (reversinis ir nereversinis), optinis, termopora, kontaktinis termometras, bimetaliniai temperatūros jutikliai, varžinis termometras, fotorezistorius, termistorius.

Optinis jutiklis Fiesto Didactic OPT. Prie jutiklio prijungiau 24V matinimą ir patikrinau, kad jis tam tikru atstumu reaguoja į paviršių. Jutiklio lemputė iš raudonos keičiasi i žalią. Jutiklis veikia. Talpinis jutiklis Fiesto Didactic CAP. Prijungus 24V maitinimą ir prie jutiklio pridėjus kokį nors paviršių keičiasi talpinio jutiklio talpumas ir jutiklio lemputė užsidega. Jutiklis veikia. Termopora. Jos kodas TXK-400Y. Jos matavimo ribos nuo 0 iki +600oC. Kambario temperatūroje jutiklio varža 1,5. Varžinis termometras kurio kodas ТСП-5071. Matavimo ribos nuo -51 iki +600oC. Kambario temperatūros varža 50,9. Truputi pašildžius varžinio termometro ritę, jo varža padidėjo iki 52,2, vadinasi varžinis termometras veikia. Induktyviais jutiklis. Kodas ant ričių 1Ш5.689.034.

Tai yra reversinis induktyviais jutiklis. Šis jutiklis yra neveikiantis, nes jo varža nesikeičia. Termistorius, kurio kodas MMT-12. Tai nedidelis, žalios spalvos plokščias žiedas su dviem kontaktais. Kambario temperatūroje jo varža 141. Pašildžius jį pirštais – varža sumažėjo iki 105, tai reiškia kad temperatūrai didėjant varža mažeja ir tai kad jutiklis veikia. Fotojutiklis. Tai 2,5 cm diametro, apvalios formos jutiklis, turintis du išvadus. Prijungus matinimą keičiau apšvietimą, tačiau jutiklio varža nesikeitė, tai rodo jog šis fotojutiklis neveikia.

  • Microsoft Word 84 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (495 žodžiai)
  • Universitetas
  • Archi
  • Automatikos sistemų jutikliai
    10 - 1 balsai (-ų)
Automatikos sistemų jutikliai. (2012 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/automatikos-sistemu-jutikliai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 03 d. 23:59
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo