Automatinės priešgaisrinės gaisro aptikimo įrengimas patalpoje


Vandenilio savybės. Automatinės gaisro signalizavimo ir gesinimo sistemų parinkimas. Analizė. Gaisro signalizacijos sistemos ir gesinimo sistemos. Detektoriai. Metano dujų detektorius. Analizė. Anglies monoksido detektorius. Samprata. Karščio detektorius.pristatymas Ventiliacija. Priešgaisrinė centralė. Automatinės gaisro gesinimo sistemos. Išvados. Literatūra.


Per metus gaisruose žūsta daugiau kaip 200 žmonių, iš jų apie 12-14 vaikų, daugiausia kaimo vietovėse. Dėl tokios padėties kaltos beveik nesikeičiančios specifinės bei sunkios ekonominės kaimo problemos: prastas telefoninis ryšys, pavėluoti pranešimai apie įvykius, blogi privažiavimo keliai, didėjantis nedarbas, girtavimas ir kt. Gyventojai neišgali susiremontuoti krosnių, išsivalyti dūmtraukių, pakeisti pasenusią elektros instaliaciją, įsirengti bei susitvarkyti žaibo saugą. Nemažai gaisrų sukelia vaikai, palikti be suaugusiųjų priežiūros. Gaisrai, kylantys dėl neatsargaus gyventojų elgesio su ugnimi, vidutiniškai sudaro daugiau kaip pusę bendro gaisrų skaičiaus. Norint sumažinti gaisrų, kilusių dėl šių priežasčių, skaičių, būtina skirti didesnį dėmesį visuomenės švietimui.

Taigi šio kompleksinio projekto pagrindinis tikslas – suprojektuoti vandenilio gamyklos pramonės, šilumokaičio automatinę apsaugos sistemą, tai yra parinkti ir tinkamai išdėstyti gaisrinius signalizatorius, kai šis įrenginys yra patalpoje.

Automatinė gaisrinė signalizacija – tai sistema, kuri perspėja žmones apie gaisro pavojų. Labai svarbu yra laiku užfiksuoti kylantį gaisrą, jo pirminėje stadijoje ir nustatyti tikslų gaisro židinį, kad gaisrą lengvai galima būtų užgesinti ir kol jis dar nespėjo visko sunaikinti. Šiam tikslui yra įrengiamos automatinės gaisro aptikimo ir apie jį signalizavimo sistemos. Automatiniai gaisro aptikimo ir signalizacijos įrenginiai padeda rasti gaisro kilimo vietą ir perduoti signalą į kontrolės ir indikacijos pultą, kad būtų galima imtis reikiamų veiksmų norint išvengti nuostolių: pradėti automatiškai gesinti, evakuoti žmones, iškviesti priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandas.

Mano kompleksinio projekto užduotyje numatyta užduotis yra tokia: tam tikrame pramonės objekte yra gaminamas vandenilis, o šio technologinio proceso metu galimas metano dujų nuotėkis, kurį reikia aptikti su atitinkamom sistemom. Kompleksinio projekto dalies tikslas yra įrengti automatines priešgaisrines apsaugos signalizacijos sistemas objektui, kai jis yra patalpoje.

Kokią automatinę gaisrų gesinimo sistemą parinkti pagal jos tipą, yra nustatoma pagal skaičiavimo – grafinį arba normatyvinį metodus.

Normatyvinis metodas yra labia paprastas ir beveik nereikalauja specialist pastangų. Automatinės gesinimo ar automatinės signalizacijos būtinybė ir jos tipas, konkrečioms patalpoms ir objektams yra nurodomi normatyviniuose dokumentuose, dėl to tereikia tik atsakingai parinkti atitinkamą apsaugą (automatinę sistemą) pagal nurodytus duomenis: patalpų tūrį, paskirtį, juose vyksiančius procesus.

Grafinis – analitinis metodas naudojamas tais atvejais, kai nėra normatyvų . Nustatomos:

galimo gaisro charakteristikos (temperatūros kilimas dūmų kiekis, smilkimas, ir t.t.).

Priešgaisrinės automatikos apsaugos sistemai priskiriama gaisro aptikimo ir signalizacijos ir automatinės aptikimo ir gesinimo sistemos. Gaisro aptikimo ir signalizacijos sistemos skirtos nustatyti: gaisro faktorius, sugeneruoti gaisro pavojaus signalą ir jį perduoti. Automatinės gaisro aptikimo ir gesinimo sistemos įdiegiamos, kai reikia apsaugoti sunkių pasekmių galintį sukelti gaisrą – kilti statiniuose, kuriuose yra gali būti daug žmonių, gaisras gali atnešti didelius materialinius nuostolius, arba vystytis labai sparčiai. Ši sistem ne tik nustato, kad yra kilęs gaisras, bet kartu ir jį gesina įjungdama gaisro gesinimo įrangą.

Automatinių apsaugos sistemų būna ir kitokių, pvz. apsaugančių turtą nuo vagysčių, tačiau šiame projekte apžvelgsiu tik su gaisru susijusią apsaugą.

LR Seimas 2002-12-05 priėmė Priešgaisrinės saugos įstatymą. Jame įteisinti valstybinės priežiūros inspektorių veiksmai, nustatyta objektų vadovų atsakomybė už gaisrinę saugą. Numatyta, kad kiekvienas valstybės gyventojas turi mokėti naudotis pagrindinėmis gaisro gesinimo priemonėmis.

  • Microsoft Word 379 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (4016 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evaldas
  • Automatinės priešgaisrinės gaisro aptikimo įrengimas patalpoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Automatinės priešgaisrinės gaisro aptikimo įrengimas patalpoje . (2017 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/automatines-priesgaisrines-gaisro-aptikimo-irengimas-patalpoje.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 28 d. 00:48
×