Automatinės priešgaisrinės gaisro signalizacijos sistemos įrengimas patalpoje


Įvadas. Vandenylis ir jo gamybos būdai. Priešgaisrinės sistemos. Automatinės priešgaisrinės gaisro aptikimo ir signalizacijos sistemos. Detektoriai. Detektorių išdėstymo reikalavimai. Detektorių išdėstymas. Veiksmai įsijungus signalizatoriui. Gaisrinio signalizatoriaus parinkimo patalpų apsaugai principai. Ventiliacija. Priešgaisrinė centralė. Išvados. Literatūros sarašas.

Kompleksinio kursinio užduotyse yra nagrinėjamas vandenilio ir amoniako pramoniniai gamybos būdai. Mano užduotyje yra nagrinėjamas dujų ir garų maišytuvas, naudojamas pramoninio vandenilio gamybai dvilaipsnės metano konversijos vandens garais schemoje. Dujų ir garų maišytuvas yra įrengtas atskiroje patalpoje, todėl bus nagrinėjama tik ši patalpa.

Šiame kursiniame darbe yra aptariama gaisrinės saugos sistema reikalinga nagrinėjamai patalpai, tai yra kokios rūšies detektoriai reikalingi, kada jie aktyvuojasi ir ką jie aktyvuoja.

Vandenilis (H2) yra degios ir sprogios dujos, pagal masę jo gausa yra iki 70%. Turi keturis izotopus: 1H (protis sudaro 99,98 % masės), 2H (deuteris - 0,02%), 3H (gaunamas dirbtiniu būdu) ir nestabilus 4H. Vandenilio savaiminio užsiliepsnojimo temperatūra 510 °C, molinė masė 1,00794 g/mol, virinimo temperatūra - 252,8 °C. Jis yra labai reaktyvus su metalais ir halogenais, pasižymi redukcinėmis savybėmis. Minimali užsidegimo energija yra 0,017 MJ, maksimalus normalinis liepsnos plitimo greitis 2,7 m/s, maksimalus sprogimo slėgis 730 kPa.

Pramonėje vandenilio gavimo pagrindinis šaltinis yra gamtinės dujos, kurių pagrindinė sudedamoji dalis yra metanas. Metanas (CH4) – tai bespalvės, ypač degios ir sprogios dujos.

Taip pat vandenilį galima gauti ir konversijos būdu, veikiant metaną vandens garais, deguonimi arba anglies dioksidu. Pramonėje metano konversijai taikomi trys metodai:

Metano konversija vandens garais gali būti dvilaipsnė ir vienlaipsnė. Mano atveju yra dvilaipsnė metano konversija, o objektas kurį įrengsime patalpoje – garų ir dujų maišytuvas. Todėl dirbant su tokia pavojinga medžiaga (metano dujomis), kai technologinio proceso metu yra gaminamas vandenilis, reikia imtis visų galimų apsaugos priemonių: turi būti įrengta automatinės priešgaisrinės apsaugos sistemos, kurios apsaugotų nuo galimos nelaimės arba užkirstų kelią jų plitimui.

Priešgaisrinės sistemos yra diegiamos visuomeniniuose, gyvenamuosiuose ir kituose pastatuose. Taip pat esamos priešgaisrinės sistemos visą laiką tobulinamos. Šių sistemų dėka mažėja gaisrų skaičius ir jų padaryta žala. Būtent, tik profesionalios priešgaisrinės sistemos sumažina gaisrų pavojų, neleidžia jam plėstis ir automatiškai užgesina arba įspėja gyventojus, kurie, laiku gaisrą gali nesunkiai užgesinti.

Priešgaisrinės sistemos pagal vykdomas funkcijas gali būti skirstomos į:

Automatinės apsaugos signalizacijos sistemos, nuolatos stebi daugelio įsibrovimo faktorių parametrus saugomose patalpose (durų ir langų galimą atidarymą išdaužimą, įsibrovėlio perėjimą per saugos barjerus ir t.t.), fiksuoja, kai šių parametrų vertės viršija užduotą vertę, o tada perduoda pavojaus signalą ir jo koordinates (patalpos ar kelių patalpų numerį, detektoriaus numerį ir pan.) ryšių linija į apsaugos valdymo ir indikavimo įrangą.

Gaisro aptikimo ir gaisrinės signalizacijos sistemos turi nuolatos stebėti vieno ar kelių gaisro faktorių parametrus saugomose patalpose (temperatūrą, dūmų koncentraciją ir t.t.), fiksuoti, kai šių parametrų vertės viršija užduotą vertę, perduoti pavojaus signalą ir pavojaus koordinates (patalpos ar kelių patalpų numerį, detektoriaus numerį ir pan.) ryšių linija į centrinę valdymo ir indikavimo įrangą, generuoti pavojaus signalus, perduoti pavojaus signalus ryšio linijomis į centrinį gaisrinės informacijos pultą, generuoti technologinių ir saugos įrenginių valdymo signalus.

Ir paskutinės, gaisro aptikimo ir gaisrinės bei apsaugos signalizacijos sistemos, vykdo abiejų aukščiau paminėtų sistemų funkcijas. Tokios sistemos skirtos mažesniems objektams saugoti (butams, nedideliems biurams ir pan.).

Automatinės gaisrinės ir apsaugos signalizacijos sistemos gali būti šių tipų:

Konvencinės (klasikinės). Šios sistemos, generavusios pavojaus signalą, informuoja, kuriose saugos linijos kontroliuojamose patalpose yra gaisro židinys. Jos gali nustatyti gaisro ar įsibrovimo vietą su tikslumu nuo vienos iki kelių patalpų.

Adresinės. Tai tokios signalizacijos sistemos kurios, generavusios pavojaus signalą, informuoja, kurio konkretaus jutiklio ar jų grupės kontroliuojamoje zonoje yra gaisro židinys. Jos gali nustatyti gaisro ar įsibrovimo vietą tiksliai vieno ar kelių jutiklių aprėpties zonoje. Tuo būdu, adresinės signalizacijos sistemos informuoja apie kilusį gaisrą arba įsibrovimą žymiai tiksliau.

  • Microsoft Word 179 KB
  • 2015 m.
  • 21 puslapis (3740 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marta
  • Automatinės priešgaisrinės gaisro signalizacijos sistemos įrengimas patalpoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Automatinės priešgaisrinės gaisro signalizacijos sistemos įrengimas patalpoje. (2015 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/automatines-priesgaisrines-gaisro-signalizacijos-sistemos-irengimas-patalpoje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 05:22
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo