Automatinės valdymo sistemos kursinis darbas


Įvadas. AVS veikimo principo aprašymas. AVS elementų diferencialinės ir operatorinės lygtys. AVS elementų perdavimo funkcijos. Laiko pastoviųjų ir perdavimo koeficientų skaičiavimas. Atviros sistemos perdavimo funkcijos koeficiento skaičiavimas. AVS logaritminių dažninių charakteristikų sudarymas. Koregavimo grandies parinkimas. Pereinamųjų procesų skaičiavimas (modeliavimas). Kokybiniai pereinamojo proceso rodikliai. Išvados. Literatūros sarašas. Projekto grafinė dalis Dažninės charakteristikos. Kompiuteriniai modeliai. Variklio sukimosi greičio pereinamieji vyksmai.


-atvirojo valdymo principas, kai objekto valdymo algoritmas yra suformuojamas remiantis vien tik jo funkcionavimo algoritmu, t.y. vykdymo algoritmas nepriklauso nei nuo objektų veikiančių išorinių poveikių (trikdžių)

Išėjimo dydis vadinamas reguliuojamu ar valdomuoju dydžiu. Įrenginys, kuriame vyksta reguliavimas ar valdymas, vadinamas reguliuojamu ar valdomu objektu. Valdomasis objektas aprašomas diferencialinėmis ir operacinėmis lygtimis. Bendru atveju objekto diferencialinės lygtys yra netiesinės. Jei šios lygtys yra tiesinės, tai valdymo objektas vadinamas tiesiniu. Valdymo objektas gali būti stabilus, nestabilus ir neutralus.

Trikdis – tai nepageidautinas vidinis arba išorinis poveikis (kintamasis), darantis žalingą įtaką valdomojo išėjimo reikšmei. Pvz.: apkrova elektros pavarai, generatoriui, išorės temperatūros pokytis temperatūros reguliavimo sistemoje. Juos galima suskirstyti į dvi rūšis: kontroliuojamus (matuojamus darbo metu) ir nekontroliuojamus išorinius poveikius.

Šiame darbe bus nagrinėjamas statinis reguliatorius. Statinis reguliatorius yra toks reguliatorius, kuris palaiko duotą išėjimo dydį su leistina statine paklaida. Reguliavimas vyksta pagal nuokrypos principą. Tokie reguliatoriai naudojami įvairių parametrų stabilizavimui (greičio, įtampos, srovės, lygio, padėties). Kai reguliatorius atjungtas, sistema vadinama atvira. Atviros sistemos išėjimo ir įėjimo parametrų pokyčių santykis vadinamas atvirosios sistemos stiprinimo koeficientu. Išėjimo dydžio nuokrypa nuo nustatytos reikšmės, atsiradusi veikiant trikdžiams, vadinama reguliavimo paklaida. Reguliuojamojo dydžio nuokrypos ir užduoto dydžio santykis, esant didžiausiai apkrovai, vadinamas statizmu.

Variklio greitis nustatomas etalonine įtampa Ue , greičio grįžtamojo ryšio signalas gaunamas iš tachogeneratoriaus BR, jis į sistemos pradžią perduoda įtampą UBR . Šių įtampų skirtumas ∆U yra sustiprinamas stiprintuvu, kurio perdavimo funkcija yra periodinė su laiko pastoviąja Ts ir stiprinimo koeficientu ks . Stiptintuvo išėjimo įtampa perduodama į galios keitiklio tiristorius. Šis galios keitiklis maitinamas iš trifazio tinklo, o jo išėjimo įtampa paduodama į variklį, kuris per reduktorių yra sujungtas su juostos vyniojimo velenu.

  • Inžinerija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 136 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1726 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Automatinės valdymo sistemos kursinis darbas
    10 - 7 balsai (-ų)
Automatinės valdymo sistemos kursinis darbas. (2016 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/automatines-valdymo-sistemos-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:24
×