Automatiniai jungikliai referatas


Įvadas. Automatinis jungiklis. Perkrovos srovės atkabiklis. Trumpojo jungimo srovės atkabiklis. Automatinio jungiklių charakteristika. Automatinių jungiklių naudojimas buityje. Automatinio jungiklio istorija. Automatiniai jungikliai. Srovės nuotėkio (skirtuminiai) automatiniai jungikliai. Automatinių jungiklių stipriausių, silpniausių srovių arba nepriklausomų atkabiklių veikimo tikrinimas. Kontaktorių ir automatinių jungiklių veikimo tikrinimas, kai pažeminta operatyviosios srovės įtampa. Išvados. Literatūra.


Taigi šio referato tikslas yra pristatytį ir išnagrinėti automatinį jungikli , jo sandara , veikimo principą , charakteristikas , panaudojimo galimybęs bei įvairius pritaikymus automatizacijoje.

Automatiniai jungikliai (vok. Schutzschalter, Leitungsschutzschalter modularer Schutzschalter , angl. protect switch, rus. автоматические выключатели ) naudojami galios skirstomuosiuose įrenginiuose , apšvietimo ir kitų grandinių apsaugai nuo trumpojo jungimo , perkrovų ir kitų nenormalių rėžimų. Elektros instaliacijoje labiau paplitę moduliniai aparatai.[2]

Srovės In at , kuri jau gali sukelti trumpojo jungimo srovės atkabiklio suviektį , ir jungiklio vardinės srovės In santykio vertės yra šios (0.3a pav) [3]

Kiekviena srovė , kurios vertė didesnė už nurodytas šiose išsisklaidymo zonose , verčia suveikti trumpojo jungimo srovės atkabiklį ir jungiklis nedelsdamas išsijungia.

Jungiklio vardinė srovė artima grandinės maksimaliai apkrovai, o charakteristikos tipas – tikėtinam srovės ijungiant grandinę kartotiniui.

8 ÷ 11 kaitinamūjų lempų ir daugiau kaip 10 elektroninių irenginių su tinklo transformatoriais[3]

1.Pavizdys: B10 automatiniu saugikliu apsaugota grandinė , šio automato charakteristika yra B tipo , o vardinė srovė 10A (ši vertė kartu yra ir perkrovos ir atkabiklio nuostato srovė) kurio trumpujų jungimų atjungimo geba 6kA , kaip jungiklis veikia perkrovų ir trumpujų jungimų atvėjais?

Priklausomai nuo tekančios srovės vertės (0.3 pav) automatas veikia taip:

Pastebėjus, kad plonas laidas išsilydo greičiau nei storesnis, ši jo savybė buvo panaudota kuriant šiuolaikinių saugiklių prototipus. Juos dar T.Edisonas ir J.Svanas naudojo savo istaliacijose lempų apsaugai (1878m.), o D.Dobrovolskis juos Laufene panaudojo net savo elektros tiekimo

linijai į Frankfurtą prie Maino komutuoti (1891m.). Tačiau sudegusius saugiklius reikėjo keisti naujais. Tuo laiku tai buvo problema.

Sprendžiant dėl saugiklių keitimo būtinybės kylančias išlaidas buvo rastas atstatomos apsaugos sprendimas. 1924 metais Hugo Štoco buvo užpatentuotas ir 1925 metais pradėtas gaminti automatinis jungiklis (Hugo Stotz, 1869-1935m., Vokiečių išradėjas ir pramoninkas). Moduliniai aparatai pasirodė apie 1951 metus (jie dažnai sutrumpintai vadinami MCB – Miniature Circuit Breaker).[2]

BA77 serijos skydinio tipo automatiniai jungikliai plačiai naudojami pramoninės paskirties objektuose, grupinei apsaugai pastočių skirstomuosiuose įrenginiuose ir automatinio rezervinio jungimo įrenginiuose (ARĮ), o modulinio tipo ir gyvenamuosiuose namuose, skyduose , taip pat variklių apsaugai.

Automatiniai jungikliai gaminami įvairių atjungimo charakteristikų, numatytų LST EN 60898 grupės standartų.

Automatiniai jungikliai su B atjungimo charakteristika turėtų atjungti grandines tarp 3 ir 5 Iv su C – prie 5-10 Iv , o su K net prie10-20 Iv. Automatinio jungiklio atjungimo geba – tai maksimali leistinoji atjungimo srovė, prie kurios dar nesusidaro lankas. Mūsų parduotuvėse yra 6,10 ir 15 kA atjungimo gebų jungiklių.

  • Elektrotechnika Referatas
  • Microsoft Word 4571 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2699 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Automatiniai jungikliai referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Automatiniai jungikliai referatas. (2016 m. Gruodžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/automatiniai-jungikliai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 01:40
×