Automatinio valdymo sistemų elementai ir įrenginiai


Įvadas. Automatinė valdymo sistema. Procesų valdymo sistemos samprata. Valdymo sistemos metodai. Automatinio valdymo sistemų elementai. Funkcinių elementų paskirtis. Elementų kategorijos. Automatinio valdymo sistemų įrenginiai. Įrangos parinkimas. Įrenginių tipai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Tyrimo tikslas: Susipažinti su automatinių valdymo sistemų elementais ir įrenginiais

Darbo struktūra – darbą su daro tris dalys. Pirmoje dalyje aptariama kas yra automatinių valdymo sistema, kokia jos samprata. Antroje dalyje išsiaiškinama kokie yra elementų tipai ir kas kokią funkciją atlieka. Kokia yra jų svarba automatiniame valdyme. Trečioje dalyje sužinoma kokie yra automatinių valdymo sistemų įrenginiai. Kokias funkcijas atlieka, kokiu principu dirba. Kas turi būti svarbu pasirenkant įrangą.

Įgyvendinamumas - Automatizavimo uždavinys turi būti sprendžiamas su atitinkama automatizavimo įranga.

Patikimumas - Naudojamos įrangos saugumo laipsnis turi atitikti automatizuojamo proceso saugumo laipsnį.

1. Lytėjimo (taktiniai) jutikliai. Jie naudojami mechatroninių sistemų robotuose. Adaptyvieji robotai turi sensorines (jutimines) sistemas. Tokių sistemų jutikliai teikia informaciją apie aplinką, kurioje dirba robotas, t.y. nustato manipuliavimo objektų ir robotą supančių daiktų geometrines charakteristikas, jų padėtį, formą.

5. Vožtuvai. Jų paskirtis yra keisti, formuoti, panaikinti pneumatinius signalus. Vožtuvai atlieka jutiklių, loginių ar vykdymo įtaisų funkcijas, nukreipia suspausto oro srautą iš tiekimo linijos vykdymo įtaisams valdyti. Jie grupuojami pagal paskirtį, valdymo signalo pobūdį, veikimo principą, konstrukcijas.

7. Pneumatiniai cilindrai. Tai pneumatinės energijos keitikliai. Vidinė cilindro ertmė dalinama į dvi kameras. Viena kamera sujungiama sus suslėgto oro tiekimo linija, o kita – su atmosfera. Kamerų skirtumas kuria stūmoklį veikiančia jėgą , kuri kotu, juosta ar magnetiniu lauku perduodama mašinai ar mechanizmui. (Kad palaikytų stabilumą.)

8. Elektropneumatiniai skirstytuvai. Labiausiai paplitę sąsajos tarp elektrinės valdymo sistemos dalies ir pneumatinės vykdymo sistemos dalies yra elektropneumatiniai skirstytuvai.  Tai įtaisai sudaryti iš pneumatinio skirstytuvo ir elektromagnetinės valdančiosios ritės, kurios  magnetinio lauko jėgomis yra perjungiamas skirstytuvo plunžeris. Elektropenumatiniai skirstytuvai įgalina distanciškai valdyti pneumatinių vykdymo įtaisų grupes,   sujungiant valdymo įtaisus į bendrus valdymo ir informacijos apdorojimo tinklus.

  • Elektrotechnika Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1705 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mantas
  • Automatinio valdymo sistemų elementai ir įrenginiai
    10 - 2 balsai (-ų)
Automatinio valdymo sistemų elementai ir įrenginiai. (2017 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/automatinio-valdymo-sistemu-elementai-ir-irenginiai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 00:55
×