Automatinių sistemų sandaros ir valdymo principų tyrimas


Automatinių sistemų sandaros ir valdymo principų tyrimas. Darbo tikslas Susipažinti su automatinių sistemų funkciniais elementais ir jų kintamųjų klasifikavimu išnagrinėti pagrindinius šių sistemų veikimo bei valdymo principus. Teorinė dalis. Darbo atlikimas. Rankinio valdymo sistema. Tiesioginio ryšio valdymo sistema. Grįžtamojo ryšio valdymo sistema. Išvados. Rankinio valdymo sistemoje palaikyti nustatytą vandens lygį rezervuare buvo beveik neįmanoma , nes žmogaus reakcija nėra tokia greita, kad būtų įmanoma nuolat palaikyti tam tikrą lygį su mažu svyravimu. Tačiau naudojant grįžtamojo ryšio valdymo sistemą, kai viskas vykdoma automatiškai reguliatorių pagalba tai padaryti nesunku. Literatūra.

Darbo tikslas: Susipažinti su automatinių sistemų funkciniais elementais ir jų kintamųjų klasifikavimu; išnagrinėti pagrindinius šių sistemų veikimo bei valdymo principus.

Svarbiausias kiekvienos automatinės sistemos komponentas yra valdymo objektas. Štai klausimai į kuriuos reikia atsakyti formuojant šio objekto valdymo vyksmą yra:

Bandymo metu buvo sunku palaikyti nustatytą ribą, nes nuolat reikėjo stebėti, faktinis lygis labai svyravo. Nespėjus išjungti uždaryti sklendę vanduo pradėjo bėgti per viršų iš rezervuaro, o ne laiku atidarius vartotojai jautė vandens trūkumą.

Naudojant šią valdymo sistemą buvo žymiai lengviau nei naudojant rankinio valdymo sistemą, vanduo niekad neperpildė rezervuaro. Šios sistemos trūkumas, kad reikia labai gerai numatyti kiek vandens sunaudos vartotojai, o tai padaryti buvo sunku.

Atliekant bandymą šiuo būdu nereikėjo nieko daryti, viską atliko automatinė valdymo sistema, vartotojui nereikėjo nieko daryti, tik naudoti vandenį.

  • Elektronika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 104 KB
  • 2014 m.
  • 5 puslapiai (796 žodžiai)
  • Tomas
  • Automatinių sistemų sandaros ir valdymo principų tyrimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Automatinių sistemų sandaros ir valdymo principų tyrimas. (2014 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/automatiniu-sistemu-sandaros-ir-valdymo-principu-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 05:35
×