Automatizavimo schemos


Automatizavimo schemos. Technologinių procesų automatizavimas atliekamas trimis etapais. Sudarant automatizavimo schemas, reikia. Aprašant objektą reikia išryškinti. Valdymo sistemos funkcijos gali būti šios. Parenkant jutiklius ir prietaisus, reikia atsižvelgti į svarbiausius metrologijos ir režimo veiksnius. Informacinėms funkcijoms atlikti papildomai reikia žinoti. Informacinėms - skaičiavimo funkcijoms atlikti reikia žinoti. Valdymo funkcijoms. Automatizavimo schemų braižymas. Automatizavimo prietaisų ir priemonių vaizdavimas. automatizavimo schemose. Raidiniai žymėjimai automatizavimo schemose. Papildomi raidiniai žymėjimai. Papildomi žymėjimai, naudojami sudarant keitimo ir skaičiavimo įtaisų schemas. Raidžių taikymo paaiškinimai ir pavyzdžiai. H ir L – viršutinė ir žemutinė dydžių ribos, nurodomos greta žymėjimo. Pagal standartą DIN. Automatizavimo schemos pavyzdys. Ryšių schemų sudarymas. Kai kurių automatizavimo priemonių žymėjimai ryšių schemose.


Technologinių įrenginių, technologinių procesų, atskirų agregatų ir mazgų automatizavimo pagrindiniai principai (sprendimai) vaizduojami automatizavimo schemose, kuriose sąlyginai pažymimi technologiniai įrenginiai, komunikacijos, vykdymo įtaisai, automatizavimo priemonės ir ryšiai tarp jų.

Sudarant automatizavimo schemas nustatomi tie dydžiai, kurie bus kontroliuojami ir reguliuojami, nustatomi įrenginiai (mechanizmų, sklendžių pavaros ir pan.), kurie bus valdomi automatiškai ar distanciniu būdu, sprendžiami agregatų ir technologinių įrenginių automatinės apsaugos, blokavimo klausimai.

Atskirų technologinio proceso operacijų (paprastai pagrindinių) automatizavimas; - atskirų technologinių procesų ar technologinių linijų automatizavimas; - kompleksinis gamybos procesų automatizavimas.

Numatyti vienų ar kitų parametrų matavimo metodus (kontrolės, reguliavimo ir signalizacijos aparatūrai parinkti); - parinkti jutiklius, antrinius prietaisus, keitiklius ir pan.; - parinkti reguliavimo įtaisus, reguliatorių schemas ir jų tarpusavio ryšius; - parinkti valdymo aparatūrą; - parinkti valdiklius.

Automatizavimo objektas - tai technologinių įrenginių ir juose pagal instrukcijas ar reglamentus vykstančių technologinių procesų visuma.

Žaliavų, vartojamų medžiagų ir produkcijos charakteristiką (rūšį, kokybės rodiklius ir jų kitimo įtaką produkcijos kokybei); - materialių ir energetinių srautų charakteristiką (srautų vardines reikšmes, kitimo diapazonus ir įtaką produkcijos kokybei); - technologinių įrenginių ir proceso charakteristiką (įrenginių sudėtį, jų funkcinius ir valdymo ryšius, juose vykstančius fizikinius ir cheminius procesus, darbo režimą ir jo keitimo būdus, technologinius parametrus ir jų vardines bei ribines reikšmes, valdymo poveikius bei reguliavimo įtaisus, avarines situacijas įrenginiuose, jų padarinius ir pašalinimo būdus, įrenginių darbo ciklogramas, diagramas taktogramas, rodančias valdymo signalų nuoseklumą, darbo režimų kitimą; - pastatų bei aplinkos charakteristiką (gaisro bei sprogimo pavojingumą, toksiškumą, drėgmę, agresyvumą, dulkėtumą, vibracijas, triukšmą).

  • Elektronika Skaidrės
  • MS PowerPoint 781 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 44 puslapiai (977 žodžiai)
  • Paulius
  • Automatizavimo schemos
    10 - 2 balsai (-ų)
Automatizavimo schemos. (2016 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/automatizavimo-schemos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:50
×