Automatizavimo sistemų elementai ir funkcijos


Automatizavimo sistemų elementai ir funkcijos. Automatinės kontrolės sistemos funkcinė schema. Nuotolinio valdymo sistemos funkcinė schema. Vykdiklis gali būti. Poveikio elementai gali būti. Automatinio reguliavimo sistemos funkcinė schema. Reguliavimo įtaisas gali būti lokalinis reguliatorius, valdiklis arba kompiuteris su atitinkama programine įranga. ARS galima skirstyti pagal įvairius požymius. Kartojimo klausimai.


Automatiniai įtaisai ir sistemos susideda iš atskirų dalių, atliekančių tam tikras funkcijas. Šios dalys vadinamos sistemų elementais. Elementus galima sugrupuoti pagal jų funkcinius požymius, o automatinius įtaisus ir sistemas atvaizduoti įvairiais šių elementų junginiais. Tokios įtaisų ir sistemų schemos vadinamos funkcinėmis schemomis.

Objektas – tai grupė įrenginių (įrenginys), kuriuose vyksta kontroliuojamas technologinis procesas. Pavyzdžiui, šilumokaitis, rezervuaras, reaktorius, kolona ir t. t.

Jautrusis elementas (jutiklis) – tai pirminis sistemos elementas, priimantis informaciją iš objekto. Pavyzdžiui, termopora, varžinis termometras, membraninis manometras, srauto matavimo jautrusis elementas, lygio matavimo jautrusis elementas.

Keitiklis – įtaisas, gaunantis informaciją iš jutiklio ir pakeičiantis ją patogesne toliau perduoti. Matavimo įtaisas matuoja signalą, gaunamą iš keitiklio ir gali būti graduotas matuojamojo parametro vienetais. Signalizavimo įtaisas, jei reikia, garsiniu ar šviesiniu signalu gali įspėti apie pasiektas ribines arba nominaliąsias parametrų vertes.

Šių elementų įėjimo ir išėjimo signalai turi būti tarpusavyje suderinti. Tarkim, kad objekte reikia matuoti (0–300) C temperatūrą. Matavimui pasirenkame termoporą (tai jautrusis elementas). Jos išėjimas matuojamas milivoltais. Keitiklio įėjimo dydis turi būti milivoltai, o išėjimo dydis gali būti: elektriniai signalai (0–20) mA, (4–20) mA, (0–10) V, pneumatiniai signalai(0,02–0,1) MPa. Matavimo įtaisas gali būti rodmeninis arba savirašis prietaisas, kompiuteris arba valdiklis, kuris matuoja signalus, gaunamus iš keitiklio.

  • Elektrotechnika Skaidrės
  • MS PowerPoint 95 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (922 žodžiai)
  • Paulius
  • Automatizavimo sistemų elementai ir funkcijos
    10 - 6 balsai (-ų)
Automatizavimo sistemų elementai ir funkcijos. (2016 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/automatizavimo-sistemu-elementai-ir-funkcijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 18:58
×