Automatizavimų sistemos įtaisai


Įvadas. Sieros filtravimo technologinė schema. Sieros filtravimo automatizavimo schema. Sieros filtravimo technologinis aprašas. Sieros filtravimo automatizavimo schemos veikimo aprašas. Ryšių schemos. PI1 ryšių schema. TIR7 ryšių schema. LIRA8 ryšių schema. PIRA6 ryšių schema. LIRCA9 ryšių sistema. Literatūros sąrašas.


Mano pasirinktą procesą reiktų automatizuoti dėl kelių priežasčių. Viena iš jų būtų tai, kad proceso metu yra naudojamos pavojingos žmogui medžiagos: siera, didelio slėgio garas. Automatizavus procesą sumažėja galimybė susižeisti darbininkams dirbantiems prie šio proceso. Kita priežastis, dėl ko reikia automatizuoti procesus yra ta, kad galima tiksliau kontroliuoti procesą. Pavyzdžiui atidaryti ar uždaryti sklendes, perjungti sieros tiekimą į kitą talpą. Dėl to padidėja darbo našumas. Dar viena priežastis yra ta, kad slėgio, lygio, temperatūros ir kiti jutikliai yra sunkiai pasiekiamose vietose. Automatizavus procesą, matavimo duomenys galima matyti valdymo patalpoje, kur juos iš kart mato operatorius, o ne būti prie vietų, kur yra įtaisyti matavimai. Taip matant duomenys galima iš karto nutraukti procesą, jei kila grėsmė įvykti katastrofai.

Į sieros filtrą poz.3.4A. iš lydyklų poz.2.8 ir poz.2.10 yra tiekiama skysta siera. Sieros filtre poz.3.4A turi būti palaikoma vienodas sieros slėgis, todėl reikia numatyti sieros slėgio matavimą diapozone (0,7-5,6)bar.

Iš sieros filtro poz.3.4A filtruota siera savitaka tiekiama i nešvarios sieros tarpinį rinktuvą poz.3.2. Nešvarios sieros tarpiniame rinktuve filtruotos sieros lygis turi būti diapozone (1,3-1,55)m ±0,05m tikslumu. Lygis nešvarios sieros rinktuve poz.3.2 palaikomas automatiškai vožtuvu, papildant rinktuvą skysta siera iš sieros saugyklos poz.3.4.

  • Inžinerija Namų darbas
  • Microsoft Word 343 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (941 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jurgita
  • Automatizavimų sistemos įtaisai
    9.8 - 9 balsai (-ų)
Automatizavimų sistemos įtaisai. (2016 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/automatizavimu-sistemos-itaisai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:29
×