Automatizuoto projektavimo ir gamybos sistemos (CAD/CAM)


Cad cam sistema. Erdvinių kūnų kūrimas parametrinės projekcijos metodu.

Automatizuoto projektavimo ir gamybos sistemos (CAD/CAM) apibrėžimas ir pagrindiniai terminai. Trimatis projektavimas – apibrėžimai, terminai sąvokos. Koordinačių sistema erdviniame projektavime – pagrindinės plokštumos, santykis tarp ekrano ir erdvinių koordinačių. Kompiuterio veikimas ir jo naudojimas CAD/CAM sistemoje. Kompiuterinė grafika projektavime. Erdvinių kūnų kūrimas parametrinės projekcijos metodu. Sudėtingesni erdvinių kūnų kūrimo būdai – antro laipsnio parametrinės projekcijos. Techninė įranga projektavime. Įvesties išvesties įrenginiai. Kompiuteriniai tinklai projektavime. Vartotojiškos programos projektavime. Operacinė sistema ir jos komponentai. Trimačio projektavimo struktūra – modelis, detalė, rinkinys. Dvimatis klasikinis projektavimas. Stipruminių parametrų skaičiavimas projektavime BEM. Duomenų bazių naudojimas projektavime. CAM panaudojimas apdorojant pjovimu. Projektavimo rezultatų vizualizacija. Automatizuota gamyba – CAM – samprata, pagrindinės sąvokos. Virtualus modeliavimas. CAM struktūra ir pagrindinės taikymo sritys. CAM programavimas ir naudojamos kalbos. CAM panaudojimas apdorojant nemechaniniu poveikiu. CAM panaudojimas apdorojant spaudimu. Robotai ir jų vaidmuo CAM. Technologinė CAM įranga.

Virtualus modeliavimas, tai virtualaus fizinio objekto modelio kūrimas (įrengimo, mašinos, detalės, detalių junginio) pasitelkiant tam skirtą vartotojišką programą. Šis modelis yra skaitmeninis objekto aprašymas, tai gali būti panaudota kuriant kompiuterinę simuliaciją ar virtualioje tikrovėje. Virtualus modeliavimas naudojamos kuriamų objektų vizualizavimui bei objektų fizinių savybių tyrimui nors ši informacija gali su realybe ir prasilenkti. Pirmasis virtualaus modeliavimo pavyzdys yra jutos arbatinukas. Virtualus modeliavimas yra didelis technikos progresas, jo privalumai: Galimybė virtualiai pagaminti ir patikrinti gaminio fizines ir kai kada chemines savybes.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (3880 žodžiai)
  • Remka
  • Automatizuoto projektavimo ir gamybos sistemos (CAD/CAM)
    8 - 1 balsai (-ų)
Automatizuoto projektavimo ir gamybos sistemos (CAD/CAM). (2014 m. Sausio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/automatizuoto-projektavimo-ir-gamybos-sistemos-cadcam.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 28 d. 17:59
×