Automobilinių prekių parduotuvių palyginimas - kiekybinis tyrimas


Įvadas. Įvadas. Pasirinktas kiekybinio tyrimo objektas yra dvi automibilinių prekių parduotuvės. Parduotuvė Eoltas, kurios adresasPirma stebėjimo diena. Antra stebėjimo diena. Trečia stebėjimo diena. Ketvirta stebėjimo diena. Penkta stebėjimo diena. Dešimta stebėjimo diena. Vienuolikta stebėjimo diena. Dvylikta stebėjimo diena. Trylikta stebėjimo diena. Keturiolikta stebėjimo diena. Išvados. Šaltiniai.


Pasirinktas kiekybinio tyrimo objektas yra dvi automibilinių prekių parduotuvės. Parduotuvė Eoltas, kurios adresas (J. Kubiliaus g. 18, Vilnius) ir parduotuvė Autoaibė (Laisvės pr. 125, Vilnius). Stebėjimui buvo pasirinkta variklinė alyva Castrol 5W30 EDGE. Reikėjo stebėti keturiolika dienų tuo pačiu metu, tos pačios variklinės alyvos kainas, jas fiksuoti, analizuoti ir vertinti. Visas keturiolika dienų 13 valandą buvo tikrinamos kainos internetu. Prieš atliekant tyrimą buvo spėjama, kad Eoltas parduotuvėje kainų vidurkis bus žemiausias. Tyrimo pabaigoje išaiškės ar pasitvirtins spėmuo ar ne.

Pirmą stebėjimo dieną parduotuvėje Eoltas variklinės alyvos kaina buvo 54,20 Eur, o parduotuvėje Autoaibė tos pačios variklinės alyvos Castrol Edge 5w30 kaina buvo 55,10 Eur.. Kainų skirtumas yra 0,90 Eur. Taigi pažvelgus į lentelę galime daryti šios dienos išvadas, kad Eoltas parduotuvėje variklinė alyva Castrol Edge 5w30 yra pigesnė negu Autoaibė parduotuvėje.

Antrą stebėjimo dieną parduotuvėjė Eoltas kaina padidėjo 0,25Eur, tai yra 54,45Eur. Parduotuvėje Autoaibė kaina sumažėjo 0,10Eur, tai yra 55,00Eur. Pažiūrėję į antros stebėjimo dienos lentelę, parduotuvėje Eoltas variklinė alyva Castrol Edge 5w30 kaina yra 55euro centais mažesnė, negu parduotuvėje Autoaibė.

Šeštą stebėjimo dieną parduotuvė Eoltas pakėlė Castrol alyvos kainą 54,65Eur, 0,15Eur daugiau, negu penktą stebėjimo dieną. O parduotuvė Autoaibė tepalų kainą sumažino 54,80Eur, 0,10Eur mažiau, negu penktą stebėjimo dieną. Kainų skirtumas yra 0,15Eur. Nors automobilinių prekių parduotuvė Eoltas pakėlė Castrol alyvos kainą, vistiek ten pirkti yra pigiau, negu Autoaibė parduotuvėje.

  • Microsoft Word 65 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1418 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jurek
  • Automobilinių prekių parduotuvių palyginimas - kiekybinis tyrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Automobilinių prekių parduotuvių palyginimas - kiekybinis tyrimas . (2018 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobiliniu-prekiu-parduotuviu-palyginimas-kiekybinis-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 21:34
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo