Automobilio apsauga nuo korozijos: apsauginės dangas


Įvadas. Metalinės dangos. Nemetalinės dangos. Automobilio kėbulo apklijavimas plėvele. Automobilio plovimas. Išvada. Informacijos šaltinių sąrašas.


Korozijos atsiradimo šaltinis yra fizikinė ir cheminė sąveika su aplinka, pakeitus metalo būvimo vietos aplinką į tinkamą, korozija gali būti greitai sukontroliuota. Be abejo, šis būdas ne visada gali būti paprastai įgyvendinamas, nes metalas gali būti tokioje vietoje, kur nėra galimybės pašalinti ar sumažinti drėgmės, druskų, sieros, chloro arba deguonies kiekio.

Automobilių metalo apsaugai buvo sugalvota automobilius dengti apsauginėmis dangomis, nes konstrukcijoje ir kėbule plačiai naudojamas plienas yra veikiamas korozijos. Plieno dengimas apsauginėmis dangomis ekonomiškai labiau atsiperka patiems gamintojams ir yra automobilis tampa lengvesnis, tvirtesnis lyginant su kitomis medžiagomis ir metalais. Mokslui tobulėjant, sukuriama įvairių dangų kurios padeda išsaugoti metalo pradinį būvį kuo ilgesnį laiką, naudojant kuo mažiau išteklių.

Darbo tikslas - išsiaiškinti automobilio apsaugos nuo korozijos apsaugines dangas.

Metalų, kuriuos galima naudoti dangomis, pasirinkimo spektras itin gausus, bet yra susiduriama su dangų panaudojimo ribojimu, todėl, kad tai remiasi į kainą. Pigiausi metalai dažniausiai naudojami kaip pagrindas arba pagrindinis konstrukcinis metalas, brangiausi – tik dangom s. Nieko keista, jog geležis ir jo lydiniai pigiausi ir plačiausiai naudojami. [1]

Apsauginės metalinės dangos izoliuoja metalą nuo agresyvios aplinkos. Jos yra skirstomos į anodines ir katodines.[1]

Anodines dangos - gaunamos metalinį gaminį padengus aktyvesniu (turinčiu mažesnį potencialą) metalu. Jos saugo metalą mechaniškai, izoliuodamos jį nuo agresyvios aplinkos, ir elektrochemiškai – pažeidus dangą, koroduoja aktyvesnis, t.y. dangą sudarantis, metalas. Pavyzdžiui, pažeidus cinko dangą sudarantis metalas. Šiuo atveju koroduoja , tai yra tirpsta cinkas, jo jonai pereina į tirpalą. Cinko atiduoti elektronai teka į geležį ir jos paviršiuje išelektrina vandenilio jonus. Geležis bus apsaugota tol, kol bus neištirpęs cinko sluoksnis.

  • Microsoft Word 235 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1438 žodžiai)
  • Kolegija
  • Staska
  • Automobilio apsauga nuo korozijos: apsauginės dangas
    10 - 2 balsai (-ų)
Automobilio apsauga nuo korozijos: apsauginės dangas. (2020 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobilio-apsauga-nuo-korozijos-apsaugines-dangas.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 02 d. 21:36
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo