Automobilio apsaugos sistema Arduino


Baigiamojo darbo užduotis. Žiniaraščio aprašo lapas. Darbo anotacija lietuvių ir užsienio kalba. Įvadas. Literatūros apžvalga. Panašių apsaugos sistemų apžvalga. Analoginė adaptyvinė saugos sistema „SEO PERFECT“. Automobilių apsaugos sistema „ALT-SECURITY 300R“. Komponentų analizė. Arduino platforma. Tranzistoriai. Ultragarsas. Mikrovaldiklis L293D. Garsiakalbis loudity ld-bzpg. Pjezoelektrinis keitiklis. „Boxer 956 pjezo shock detektor“ veikimo principas. Spyna. Konstrukcinė dalis. Arduino uno programos kodo veikimas ir schemos jungimas. Montažinės plokštės maketavimo ir litavimo darbai. Ekonominė dalis. Išvados. Šaltiniai. Priedai.


Baigiamojo darbo tikslas suprojektuoti ir pagaminti automobilių apsaugos sistemų maketą, kurio paskirtis apsaugoti automobilį nuo vagysčių ir įspėti apie jas. Aprašomojoje dalyje apžvelgiau panašias automobilio apsaugos sistemų atliekamas funkcijas bei kaip veikia automobilių apsaugos komponentai. Konstrukcinėje dalyje aiškinama kaip veikia Arduino mikroprocesorinės platformos kodas ir schemos jungimas. Ekonominėje dalyje apskaičiuota maketo vertė.

Job objective is to engineer and create cars safety system model, which main purpose is to inform owners and protect car from possible theft. Description part contains a research about similar cars security systems functions and explores how different secutity components are used together. Contruction part explains Arduino microprocesors code working principle and whole scheme. Economic part is required to calculate cars security system model value.

Kiekvienas žmogus nori apsaugoti savo turtą. Automobilis yra gana brangus pirkinys, todėl norėtumėme, kad jo niekas nepavogtų, ar jį pavogti būtų sunkiau. Automobilyje laikome vertingus daiktus: kompaktinių diskų grotuvą, kartais paliekame piniginę ar įvairius dokumentus, todėl būtina saugoti juos. Mano sukurtoje apsaugos sistemoje yra smūgių daviklis, kurio paskirtis - pajutus smūgį įjungti garsinį signalą ir įspėti apie vagystę. Taip pat yra ultragarsiniai jutikliai, kurie stebi aplinką (ar yra judėsys). Užfiksavus judesį įjungiamas automobilio garsinis signalas. Jeigu automobilio durys bus išplėštos, duryse esantis daviklis matys durų atidarymą ir apie tai informuos įjungdamas garsinį signalą. Automobilyje įmontuoti du šviestukai. Pirmojo šviestuko paskirtis mirksėti ir įspėti, kad signalizacija yra įjungta. Antrojo švietuko paskirtis automobilio užrakinimo ir atrakinimo metu sumirksėti.

Darbo tikslas: Sukurti automobilių apsaugos sistemą ir pagaminti demonstracinį maketą.

Gebėti nusakyti inžinerinius uždavinius, sudaryti šių uždavinių sprendimo modelius, analizuoti jų charakteristikas, vadovaujantis fundamentinių inžinerinių mokslų dėsningumu.

Gebėti projektuoti automobilių elektros bei elektroninę įrangą, jos gamybos technologinį procesą

Išmanyti elektrines ir elektronines schemas, jų veikimo principus ir darbo modelių parinkimą

Arduino yra atviro kodo mikroprocesorinė platforma, pagrįsta skaitmeninių įėjimų ir išėjimų plokšte, paprasta bei intuityvia programavimo kalba, kuri yra platinama nemokamai. Ši platforma, suteikia išbaigtą, lanksčią, lengvai naudojamą aparatūrą ir programinę įrangą. Ji yra itin mėgiama menininkų, dizainerių bei kitų jaunųjų technikų. Arduino gali būti naudojama kuriant savarankiškas, interaktyvias aplikacijas arba gali būti prijungta prie kompiuterio programinės įrangos ir atlikti tam tikrus tarpinius skaičiavimus. Platforma pajėgi nuskaityti įvairių jutiklių duomenis, juos apdoroti, valdyti platų spektrą vykdiklių (nuolatinės srovės, žingsninius variklius, servo pavaras). Platforma Arduino standartiškai su PK (personalinis kompiuteris) komunikuoja naudojant USB jungtį, bet panaudojus atitinkamą išplėtimo plokštę (angl.shield), galima sėkmingai komunikuoti naudojant Bluetooth, Wi-fi, Ethernet duomenų perdavimo jungtimis. Norint atlikti paprastą užduotį, reikia atlikti daug paruošiamųjų darbų, naudojant mikrokontrolerį: išsirinkti tinkamą mikrokontrolerį; išsiaiškinti šio mikrokontrolerio prijungimo schemą; užsakyti reikalingas dalis, jas sujungti; parsisiųsti reikalingą programinę įrangą, skirtą programuoti mikrokontrolerį; išsiaiškinti, kaip pasirinktas mikrokontroleris komunikuoja su PK; instaliuoti reikiamas tvarkykles; nusipirkti arba pasigaminti programatorių, skirtą užprogramuoti mikrokontrolerį; suprasti, kaip reikia rašyti programinį kodą mikrokontroleriui ir t.t.

Arduino platforma daugelį šių darbų eliminuoja arba žymiai palengvina, dėl savo konstrukcijos ir programinės įrangos ypatybių. Arduino techninę dalį sudaro spausdinto montažo plokštė su mikrokontroleriu ir kitais komponentais, reikalingais užtikrinti stabilų energijos tiekimą, galimybe prijungti prie kitų įrenginių ir tinkamai komunikuoti su PK. Arduino programinė įranga yra bandymas supaprastinti kodo rašymą, pernelyg neapribojant vartotojo lankstumo. Ji grindžiama daugeliu kitų atviro kodo projektų, taikant juos prie Arduino techninės aparatūros. Ši programinė įranga susideda iš dviejų pagrindinių dalių: vystymosi aplinkos ir pagrindinės bibliotekos, abi šios dalys yra atviro kodo.

  • Microsoft Word 3287 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 41 puslapis (5037 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tomas
  • Automobilio apsaugos sistema Arduino
    10 - 2 balsai (-ų)
Automobilio apsaugos sistema Arduino. (2018 m. Kovo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobilio-apsaugos-sistema-arduino.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 29 d. 04:34
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo