Automobilio Audi A6 pavarų dėžių remonto padalinio projektavimas


Įvadas. Automobilių audi mechaninių pavarų dėžių analizė. Konstrukcijų analizė. Gedimų analizė. Mechaninių pavarų dėžių remonto technologija. Gamybos programa ir darbų apimtis. Darbuotojų skaičius. Darbo postų skaičius. Mechaninių pavarų dėžių remonto padalinio įranga. Padalinio plotas. Energetika. Variklio remonto darbų technologinis procesas. Pagrindinės medžiagos ir atsarginės dalys. Įtaiso projektavimas. Įtaiso paskirtis, konstrukcija. Įtaiso detalių konstrukcija ir medžiagos. Įtaiso veikimo principas ir eksploatavimo taisyklės. Mechaninių pavarų dėžių remonto darbų organizavima. Darbo proceso organizavimas. Darbo ir poilsio režimas. Darbuotojų sauga ir aplinkos apsauga. Išvados. Informacijos šaltiniai.


Projekto duomenys: lengvųjų automobilių variklių remonto metinis darbų kiekis – 1200 vnt. Padalinio darbo režimas: 5 darbo dienų savaitė; 1 pamaina; pamainos trukmė – 8 val.

Nubraižyti brėžinius: įtaiso surinkimo ir detalių darbo brėžinius (A1 formatas).

Kursinio darbo metu ketinu apžvelgti rinką, taip pat padaryti konkurentu analize ir tada apsispręsti ar toks autoservisas yra reikalingas. Ketinu padaryti bendra padalinio apžvalga ir susipažinti su 5 pagrindiniais serviso procesais. Susipažinsiu kas yra ilgalaikis ir trumpalaikis turtas, juos apskaičiavęs sužiosiu turto nusidėvėjimą. Paskaičiuosi sąnaudas pagrindinėms medžiagoms. Sudarysiu atsarginių dalių sąrašą. Apskaičiuosiu padalinio plotą, Apskaičiuosiu padalinio išlaikymo išlaidas. Apskaičiuosiu padaliniui reikiamų darbuotojų skaičių ir jų atlyginimus. Atliksiu sąnaudų sąmata ir išsiaiškinsiu kaip skirstomos išlaidos. Apskaičiuosiu finansavimo poreiki, sužinosiu apie finansavimo šaltinius bei kas yra ilgalaikis ir trumpalaikis finansavimas.

apskaičiuosiu darbuotojų ir darbo postu skaičių, parinksiu greičių dėžių remontui reikalinga įrangą, apskaičiuosiu padalinio plotą ir energiją, surinksiu atsargines dalis. Projektuosiu įtaisą reikalinga mechaninių greičių dėžių remontui tai būtų guolių ar krumpliaračių nuėmėjas. Susipažinsiu su darbo sauga ir gamtos apsauga

Metinė darbų apimtis yra projekto užduotyje numatytų automobilių ar jų agregatų, mazgų, sistemų remonto darbų metinis darbo imlumas.

Metinė darbų apimtis nusakoma laiku, kurį gamybiniai darbininkai turi užtrukti metinei gamybos programai įvykdyti.Metinė darbų apimtis apskaičiuojama pagal formulę:

čia t – darbo imlumo (laiko) norma, žm∙h, (darbo imlumo (laiko) normos imamos iš techninių duomenų bazių ,,Autodata“),

N – remontuojamų automobilių (agregatų, mazgų, sistemų) remonto darbų kiekis, vnt.

Automobilių (agregatų, mazgų), kuriems atliekami atitinkami darbai, skaičius priimamas remiantis automobilių serviso įmonių gamybine patirtimi, įvertinus metinę gamybos programą ir projekto duomenis.

Automobilio AUDI duomenys ir darbo imlumo (laiko) normos imamos iš techninių duomenų bazių ,,Autodata“.

čia Dmk - vienerių metų kalendorinių dienų kiekis (imti einamuosius metus);

Etatinių (sąrašinių) darbuotojų skaičius. Etatinių (sąrašinių) darbuotojų skaičius apskaičiuojamas pagal formulę:

Etatinio darbuotojo metinis darbo laiko fondas Fe apskaičiuojamas pagal formulę:

čia Dat - kasmetinių atostogų trukmė (28 kalendorinės dienos iš kurių 8 dienos yra šeštadieniai ir sekmadieniai, todėl Dat. = 20 darbo dienų),

C1 – darbų, atliekamų gamybos padalinyje, bet ne postuose apimtis, %. C1 procentinė reikšmė priimama, įvertinus darbų apimtis projektuojamame padalinyje, tai yra kokia darbų apimtis tenka postui (prie automobilio) ir kokia darbų apimtis tenka kitoms darbo vietoms.

Darbo postų kiekio skaičiavimas. Reikalingų TP ir ER darbams postų kiekis Z apskaičiuojamas pagal formulę:

Automobilių serviso įrangą sudaro technologiniai įrengimai, kėlimo transportavimo įrengimai ir gamybos inventorius. Įrangos reikia tiek, kad būtų galima mechanizuotai ir kokybiškai atlikti visus automobilio remonto darbus, atsižvelgiant į automobilių įvairovę, gamybinės programos dydį (pagal projekto užduoties duomenis), pamainų ir dirbančiųjų skaičių padalinyje.

Įrenginių poreikio skaičiuotė. Reikalingas pagrindinių įrenginių kiekis skaičiuojamas pagal tam tikros rūšies darbų metinę apimtį ir skaičiuojamojo įrenginio metinį darbo laiko fondą. Įrenginių kiekis apskaičiuojamas pagal formulę:

Įrenginių analizė ir parinkimas. Technologiniai įrenginiai, kėlimo – transportavimo įrengimai ir gamybinis inventorius parenkami iš žinynų, katalogų bei interneto. Įrenginiai parenkami modernius ir šiuolaikiniai, įvertinus jų technines charakteristikas, kokybę ir kainą.

  • Mechanika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 8895 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (5140 žodžiai)
  • Kolegija
  • Marijus
  • Automobilio Audi A6 pavarų dėžių remonto padalinio projektavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Automobilio Audi A6 pavarų dėžių remonto padalinio projektavimas. (2017 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobilio-audi-a6-pavaru-deziu-remonto-padalinio-projektavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 21:55
×