Automobilio diagnostika referatas


Užduotis. Įvadas. Kondicionavimo sistemos principinė schema, paskirtis. Pagrindinio valdymo bloko ypatumai. Įvesties įrenginiai. Išvesties įrenginiai. Kondicionavimo sistemai būdingi gedimai ir priemonės jiems šalinti. Išvados. Literatūra.

Nuo 1996-jų metų, automobiliuose pradėta diegti kondicionieriai. Dar po metų buvo pradėti diegti klimatronikos kontrolė (angl. Climatronic). Ši sistema veikia visiškai autonomiškai daugelio jutiklių pagalba. Nereikia manyti, kad kondicionavimo sistema sukuria šaltą orą, ji tiesiog šalina karštį ir drėgmę iš oro jūsų automobilyje. Ši sistema ne tik leidžia vairuotojui patogiai jautis visos kelionės metu karštą dieną, bet ir kartu šalina drėgmę iš salono.

Į automobilio elektronį valdymo modulį iš įvairių temperatūros jutiklių, kurie išdėstyti po visa TP, ateina signalai su informacija kokia yra aplinkos bei vidaus temperatūra, drėgmės lygis, slėgis. Pagal pasirinktą vidaus kondicionavimo programą elektroninis valdymo modulis siunčia signalus įvairioms pavaroms, kad šie vykdytų nurodytas komandas. Paskirtis – užtikrinti vairuotojui patogią kelionę, bei tiekti švarų ir reikiamos temperatūros orą.

Aplinkos temperatūros daviklis veikia kartu su greičio davikliu, nes judant oro temperatūra mažėja, o tai gali įtakoti netikslius parametrus. Aplinkos oro temperatūros jutiklis yra termistorius, kurio varža atitinkamai pagal temperatūra didėja arba mažėja.

ECU siunčia 5 voltų atskaitos signalą termistoriui, o signalas grįžta į ECU, kaip įtampa nuo 0,5 iki 4,5 voltų. ECU turi vidinį voltmetrą, kuris stebi įtampą visoje grandinėje. Jeigu įtampai nėra kelio į ECU, ji pasilieka aukšta. Jei yra grįžimo kelias į ECU, tada įtampa rezistoriaus pagalba bus žeminama.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 361 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (985 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ernest
  • Automobilio diagnostika referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Automobilio diagnostika referatas. (2016 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobilio-diagnostika-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:26
×