Automobilio komforto sistemos ir įrenginiai


Automobilio komforto sistemos. Įvadas. Automobilio komforto sistemos. Oro kondicionierius. Šildomos ir ventiliuojamos sėdynės. Elektrinis langų valdymas. Automobilių audio sistemos. Moderniosios parkavimo sistemos. Navigacijos sistema (GPSIšvados. Šaltiniai.


Automobilis – nepriklausomo variklio varoma ratinė, nebėginė transporto priemonė su kėbulu. Žinoma, jog šiais laikais automobilis reikalingas ne tik tam, kad atliktų transportavimo iš taško A į tašką B funkciją, bet ir tam, kad patenkintų visus vairuotojo ar ekipažo keliamus reikalavimus. Todėl renkantis šią transporto priemonę itin svarbu atsižvelgti ne tik į jo modelį, spalvą ar pagaminimo metus, bet ir į gamintojo siūlomą komplektaciją, ypač į modernių kompiuterinių ar garso technologijų specialistų, inžinierių siūlomas komforto sistemas. Kaip ir visos moderniosios technologijos, taip ir šios, automobilio komforto sistemos, laikui bėgant sparčiai tobulėja, todėl šiuolaikiniuose automobiliuose jų galima rastini itin daug – LED apšvietimas, oro kondicionierius, oro pagalvės, valytuvai, šildomos ir ventiliuojamos sėdynės, reguliuojama sėdynių padėtis, moderniosios parkavimo sistemos, elektra valdomi langų pakėlėjai, distancinis centrinio užrakto ir kitų funkcijų valdymas, stabilumo kontrolė (ESP), navigacija ir TV, beraktė užvedimo sistema, itin moderni, kompiuterizuota garso aparatūra, vairo stiprintuvas ir daugybė kitų, modernių funkcijų. Galima teigti, jog kai kurios komforto sistemos (pavyzdžiui - oro pagalvės, valytuvai ir kt.) ne tik skirtos patenkinti pagrindinius komforto reikalavimus, bet ir dalinai atlieką dvejopą funkciją – apsaugo vairuotoją nelaimės atvėju bei padeda išvengti galimų nelaimingų atsitikimų.

Šio darbo tikslas ne tik išvardinti automobilio komforto sistemas ir įrenginius, bet ir išsamiai jas aprašyti, nurodyti jų funkcijas, veikimo principus bei pateikti jų vaizdinę medžiagą. Darbo objektas – automobilių komforto sistemos ir įrenginiai.

Ventiliuojamos sėdynės taip pat vienas iš moderniausių automobilio komforto įrenginių. Volvo yra pirmasis gamintojas, pradėjęs automobilyje montuoti ventiliuojamas sėdynes, 2006 metų modelyje S80.

Elektrinis langų valdymą, taip pat kaip ir oro kondicionierių, pirmą kartą pasiūlė ir pristatė Packard automobilių gamintojai. 1940 m. jie pirmieji pristatė automobilį Packard 180 su jame įmontuotu hidrauliniu langų pakelėju, valdomu elektra.

  • Microsoft Word 1028 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1743 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tomas
  • Automobilio komforto sistemos ir įrenginiai
    10 - 1 balsai (-ų)
Automobilio komforto sistemos ir įrenginiai. (2019 m. Birželio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobilio-komforto-sistemos-ir-irenginiai.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 29 d. 04:30
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo