Automobilio Opel vectra analizė


Įvadas. Pasirinkto automobilio duomenys. Rato spindulio ir pasipriešinimo riedėjimui jėgos skaičiavimas. Variklio galios skaičiavimas. Variklio išorinės charakteristikos sudarymas. Pagrindinės pavaros ir pavarų dėžės perdavimų skaičiaus parinkimas. Traukos skaičiavimai skirtingoms pavaroms. Išvados. Literatūra.


Variklio galia skaičiuojama remiantis sąlyga, kad automobilis važiuoja maksimaliu greičiu. Reikia surasti pagrindines pasipriešinimo jėgas, kurios yra aerodinaminio oro pasipriešinimo jėga ir ratų riedėjimo pasipriešinimo jėga. Reikalingą galią paskaičiuosime iš formulės:

Darbe sudarant variklio išorinę greičio charakteristiką, galima pasinaudoti teorinėmis priklausomybėmis, kurių pagalba, žinodamas tik maksimalų galingumą, sukimo momentą ir sūkius prie kurių jie yra, gausime galingumo ir sukimo momento reikšmes prie kitų sūkių.

Čia: a, b ir c konstantos, priklausančios nuo variklio tipo;

Charakteristikų sudarymui būtina apskaičiuoti galias prie 2000, 3000, 4000, 5000 ir 6000 aps/min. Kadangi mano automobilis yra varomas dyzelinu ir variklio sūkiai nedideli, siekiant gauti tikslesnes charakteristikas, skaičiuosiu kas 500 aps/min pradedant nuo 1000 aps/min.

Skaičiuojant automobilio perdavimo skaičius priimama sąlyga, kad automobilis pasiekia maksimalų greitį, kai įjungta aukščiausia pavara ir variklis dirba maksimaliu galingumu:

Jeigu automobilio varantieji ratai nebuksuotų, automobilio teorinį greitį.

  • Microsoft Word 711 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (1671 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justas
  • Automobilio Opel vectra analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Automobilio Opel vectra analizė. (2020 m. Liepos 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobilio-opel-vectra-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 04:05
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo