Automobilio remonto baras Mikroautobusų diagnostikos zona


Automobilio remonto baras Mikroautobusų diagnostikos zona.

Mano automobilių serviso paskirtis užtikrinti mikroautobusų bei lengvųjų automobilių techninę priežiūrą, garantuoti saugų jų eksploatavimą, gražią išvaizdą, patikimumą kelyje bei ilgaamžiškumą. Siekiant šio rezultato visoms transporto priemonėms, nuvažiavusiems nustatytą kilometražą, atliekamos techninės priežiūros, nepaisant jų būklės.

Techninės priežiūros tikslas - išaiškinti esamus ir galinčius artimiausiu metu atsirasti gedimus, užtikrinti , kad automobilis nuvyktų į vietą laiku ir nesukeltu diskomforto keleiviams. Taip pat tinkamai prižiūrimi agregatai gali veikti ilgesnį laiką. Techninės priežiūros darbų programos sudarytos pagal gamintojų reikalavimus ir skirtos tam, kad mikroautobusai su lengvaisiais automobiliais būtų suteikta techninė priežiūra su mažiausiomis prastovomis ir išlaidomis.

Šiuolaikiniai automobiliai yra kur kas sudėtingesni. Mano automobilių parkas yra palyginus gan naujas ir tokias transporto priemones techniškai prižiūrėti ir remontuoti be specialios diagnostikos įrangos praktiškai neįmanoma arba kainuoja daug laiko. Diagnostikos įranga padeda greičiau, tiksliau ir lengviau nustatyti įvairių automobilio sistemų techninę būklę ar gedimą. Žinoma, kad įranga be specialių žinių turinčio darbuotoju yra praktiškai bevertė.

Kursinio darbo tikslas: Suprojektuoti ir nubraižyti mikroautobusų ir lengvųjų automobilių bendrosios diagnostikos zoną D1 ir maitinimo sistemos prietaisų baro patalpų planus.

Uždaviniai: Suskaičiuoti automobilių techninės priežiūros gamybinę programą bei būsimų patalpų plotą, automechanikų, darbo vietų ir postų skaičių, parinkti technologinę įrangą ir inventorių, paskirstyti darbuotojus į darbo vietas pagal specialybę ir kvalifikaciją, užpildyti einamojo remonto maršrutinę technologinę kortelę.

Maitinimo sistemos prietaisų remonto bare atliekamas visų automobilių maitinimo sistemos prietaisų remontas. Jame sumontuota tokia įranga kaip:

Kontroliniai diagnostikos darbai sudaro svarbiausią techninės priežiūros darbų grupę. Akivaizdžius gedimus vairuotojas gali pastebėti eksploatacijos metu, bet neretai pasitaiko tokių gedimų, kuriuos galima pamatyti tik atlikus techninę priežiūrą. TP reikalinga tam, kad suėjus atitinkamai ridai, būtų patikrinti įvairūs automobilio elementai. Kurie perspėja apie detalių dėvėjimąsi ar sąlygas susidaryti gedimams.

Pagal skaičiavimus pateiktus skaičiavimų skyriuje, bendrosios diagnostikos zonoje dirbs 1 darbuotojas, kuris dirbs 1 pamaina. Šioje zonoje yra 1 postas su specialia įranga, įrankiais ir inventorium skirtu transporto priemonių gedimui diagnozuoti ir pašalinti. Maitinimo sistemos prietaisų remonto bare, pagal skaičiavimus, taip pat dirbs 1 darbuotojas, vienoje pamainoje. Maitinimo sistemos prietaisų remonto bare yra vienas postas, su visa reikalinga įranga, įrankiais ir inventorium, visiems maitinimo sistemos prietaisams atlikti diagnostiką, juos remontuoti bei valyti. Čia bus atliekama detalioji maitinimo sistemos elementų diagnostiką, jų remontas bei paruošimas dėti atgal į variklį.

Tiek bendrosios diagnostikos D1 zonoje, tiek maitinimo sistemos prietaisų bare, darbuotojai dirbs 40 valandų per savaitę: pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais. Šeštadienis ir sekmadienis – laisvadieniai. Esant reikalui, darbuotojas gali pasiimti laisvą dieną darbo metu prieš tai suderinęs su darbdaviu. Bendrosios diagnostikos zonoje, kaip ir maitinimo sistemos prietaisų baro darbai vyks viena pamaina. Visas penkias dienas dažymo baro ir bendrosios diagnostikos pamainos darbas bus pradedamas 8 valandą ryte ir baigiamas 17 valandą. Pertraukos pavalgyti ir pailsėti trukmė viena valandą, pertrauka per darbo dieną bus viena. Pertraukos pradžia dažymo bare ir bendrosios diagnostikos pamainoje – 12 valandą, pabaiga – 13 valandą. Pertrauka pavalgymui ir pailsėjimui nėra įskaitoma į darbo laiką ir už ją darbuotojams užmokestis nemokamas. Šią pertrauką darbuotojai gali išnaudoti savo nuožiūra.

Kursinio darbo užduotis buvo įvykdyta. Buvo suprojektuoti ir nubraižyti bendrosios diagnostikos zona ir maitinimo sistemos prietaisų remonto baras. Skaičiavimo skyriuje apskaičiuota darbų apimtis, technologiškai reikalingas ir sąrašinis darbuotojų skaičius, įmonės sąnaudos. Buvo parinkta technologinė įranga reikalinga įmonei. Taip pat darbų organizavimo skyriuje buvo paskirstyti darbai darbuotojams, darbo laikas. Technologiniame skyriuje buvo parinktas remonto metodas, nubraižytos reikalingos schemos, užpildyta maršrutinė technologinė kortelė. Buvo surastas bendrosios diagnostikos D1 zonos ir maitinimo sistemos prietaisų remonto baro plotai pagal kuriuos suprojektuotos patalpos.

  • Microsoft Word 900 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 34 puslapiai (4042 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolis
  • Automobilio remonto baras Mikroautobusų diagnostikos zona
    10 - 3 balsai (-ų)
Automobilio remonto baras Mikroautobusų diagnostikos zona. (2016 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobilio-remonto-baras-mikroautobusu-diagnostikos-zona.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 13:48
×
105 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo