Automobilio serviso įmonės išplėtimas


Kursinio užduotis. Žiniaraštis. Įvadas. Aprašymo skyrius. Projektuojamo (rekonstruojamo) objekto charakteristika. Pradiniai duomenys, tiriamieji (taikomieji) darbai. Technologinio skaičiavimo skyrius. Technologijos ir darbo organizavimo skyrius. Įmonės organizacinė struktūra. Technologinio proceso organizavimo schema. Atliekamų darbų technologinis procesas. Technologinė kortelė. Darbo vietų organizavimas. Žmonių saugos ir aplinkosaugos skyrius. Žmonių sauga. Aplinkos sauga. Natūralus ir dirbtinis apšvietimas. Ventiliacija. Išvados ir rekomendacijos. Projekto įvertinimas. Anotacija. Literatūros šaltinių sąrašas.

Šiame kursiniam darbe išanalizuosime aktualią problemą, teorinį IĮ A.Dilbos įmonės išplėtimą ir paskaičiuosim perspektyvius duomenis. T.y. aptarnaujamų automobilių ir jų savininkų skaičių, bei darbo laiko sąnaudas reikalingas atlikti įvairiems pagrindiniams darbas. Tokiems kaip TP ir Diagnostika, ER, padangų montavimas ir pan.

Lengvųjų automobilių parkas šalyje intensyviai didėja ir jau siekia 2 mln. Tačiau dauguma įsigyjamų automobilių yra nenauji ir vidutinis jų amžius siekia 10 – 12 metų. Kad išlaikyti automobilius tvarkingame techniniame stovyje yra būtina plėsti ir tobulinti automobilių techninio aptarnavimo bazę.

Naujausių automobilių konstrukcijos darosi vis sudėtingesnės įdiegiant elektroninį – kompiuterinį įvairių sistemų valdymą. Įvairių firmų automobiliai turi savo konstrukcijų ypatumus. Todėl organizuojant automobilių techninę priežiūrą, reikėtų laikytis principo: kas automobilį gamina – tas jį ir aptarnauja, taip pat kurti specializuotas techninės priežiūros ir remonto įmones.

Lengvųjų automobilių serviso verslui vystyti tikslinga panaudoti tam projektuotus ir statytus pastatus, atlikus jų renovaciją ir atnaujinus techninę bazę. Taip pat yra didelės galimybės pritaikyti šiam tikslui ir kitos paskirties pastatus. Tačiau moderniausi automobilių servisai – tai pagal pažangiausias technologijas suprojektuotos ir įrengtos įmonės. Taip dažniausiai įrengiamos automobilių gamintojus atstovaujančios įmonės, turinčios didesnes finansines galimybes. Tobulinant automobilių servisą, būtina naudoti šiuolaikines technologinio proceso ir darbo organizavimo schemas. Įmonėje reikia vykdyti darbų atlikimo kokybės kontrolę ir valdymą. Ypač svarbu, kad servise dirbtų aukštos kvalifikacijos automechanikai ir meistrai.

Atliekant lengvųjų automobilių serviso įmonių technologinį projektavimą reikia išnagrinėti esamą padėti projektuojamoje įmonėje, konkurencinę aplinką ir pateikti optimalų projektinį pasiūlymą įmonės veiklai vystyti.

Pilnas įmonės pavadinimas, adresas, autoserviso geografinė vieta (vieta žemėlapyje), užimamas plotas, įkūrimo metai, priklausomybė (trumpa istorija).

Įmonės tipas. Pagal vietą TPS klasifikuojamos į:

Kelio tipo TPS dažniausiai yra nedidelės, 1 – 3 postų, statomos kartu su degaline. Be gamybinių patalpų jose yra parduotuvė ir kavinė. Statomos prie pagrindinių magistralių, skirtos teikti paslaugas pravažiuojantiems automobiliams, nuolatinių klientų beveik neturi.

Miesto tipo TPS gali teikti labai įvairias paslaugas. Jas galima suskirstyti taip:

Universalios arba bendros paskirties TPS. Aptarnaujami įvairių firmų ir markių lengvieji automobiliai. Europos šalyse labiau perspektyvios yra tos stotys, kurios užsiima ir automobilių pardavimu. Parduodama tvarkingą, geros prekinės išvaizdos automobilį TPS įgyja pirkėjų pasitikėjimą ir prestižą. Žmogus, pirkęs stotyje automobilį, tampa pastoviu jos klientu.

Firminės automobilių TPS. Atstovauja vieną ar keletą firmų – automobilių gamintojų: parduoda automobilius, atlieka jų garantinį techninį aptarnavimą ir remontą, prekiauja atsarginėmis dalimis. Šio tipo serviso įmonės intensyviai kuriasi ir plečiasi, nes jas remia automobilių gamintojai, kurie siekia didesnės rinkos.

Specializuotos stotys. Atlieka atskirus techninės priežiūros arba remonto darbus, kaip taisyklė, sudėtingus, reikalaujančius aukštos kvalifikacijos, pvz.: automatinių ir mechaninių greičių dėžių, variklių ir pan. Reikia atsiminti, kad Vakarų Europos šalyse tokios stotys nepaplitusios. Sudėtingus variklio, transmisijos kapitalinio remonto darbus atlieka tik firmos – gamintojos. Kitų mazgų remontas neatliekamas, o tiems mazgams, kurie susiję su eismo saugumu (stabdžių, vairo mechanizmo) draudžiamas. Autoservisai gali specializuotis atskiroms darbų grupėms atlikti, pvz.: važiuoklės TP “KEMI” servisuose. Taip pat gali dirbti įmonės, kuriuose bus atliekama tik ratų montavimas ir balansavimas arba ratų geometrijos reguliavimas.

Avarinių automobilių remonto stotys. Kaip specializuota remonto rūšis stotys paplito dėl automobilių skaičiaus didėjimo. Dėl to labai išaugo kėbulų remonto ir dažymo darbų apimtys. Be to, tokių stočių skaičiaus didėjimą skatina ir nauji efektyvūs kėbulo remonto būdai, padarę šių paslaugų teikimą pelningu. Su naujais našiais įrengimais deformuoti kėbulai atstatomi greitai ir kokybiškai.

  • Microsoft Word 267 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 53 puslapiai (7620 žodžiai)
  • Kolegija
  • Donatas
  • Automobilio serviso įmonės išplėtimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Automobilio serviso įmonės išplėtimas. (2016 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobilio-serviso-imones-ispletimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 14:39
×