Automobilio transmisija BMW 525


Sankaba. Pavarų dėžė. Varantysis tiltas. Kardaninė pavara. Išvados. Informacijos šaltiniai.

Mano darbo tema yra automobilio BMW 525 tds transmisija. Šiame automobylije yra mechaninė transmisija. Ją sudaro sankaba, pavarų dėžė, varomasis tiltas ir kardaninė pavara. Automobilyje transmisija reikalinga pakeisti variklio išvystomo sukimo momento dydį ir kryptį ir perduoti jį varantiesiems ratams. Mechaninės transmisijos yra pačios paprasčiausios, patikimos, juose perdavimo skaičius keičiamas laipsniškai , tačiau jų valdymas sudėtingesnis.

Sankaba sudaryta iš trijų pagrindinių dalių: varančiosios, varomosios ir valdymo pavaros. Mano analizuojamo automobilio BMW 525 tds sankaba yra hidraulinė, kojinio valdymo. Šią sankabą sudaro: siurblys, turbina, smagratis, varomasis velenas. Siurbliaratis gaubtu yra sujungtas su smagračiu ir sudaro rezervuarą, kuris yra pripildytas alyvos. Siurblio ir turbinos ratuose yra įtaisytos plokščios radialinės mentelės. Sankabos varomąją dalį sudaro turbinratis sujungtas su velenu.

Hidraulinėje sankaboje jėga nuo sankabos pedalo perduodama alyvos pagalba. Sankabos veikimas paremtas dideliu greičiu sukamo hidraulinio skysčio darbo perdavimu varomajam sankabos diskui, tai yra turbirnačiui. Sankaba pradeda veikti tuomet, kai sukantis variklio velenui, smagratis suka sankabos siurbliaratį, kuris savo mentėmis priverčia suktis tarp menčių esantį hidraulinį skystį – alyvą. Sukdamasisi apskritimu, alyva siurbliaratyje įgauna didelę centrinę jėgą ir tuomet ji nuo siubliaračio mentelių nubloškiama ant turbinračio mentelių ir pradeda jį sukti. Kuo greičiau sukasi siurbliaratis, tuo didesnį sukimo momentą sankaba perduoda transmisijai. Hidraulinė sankaba įjungiama užpildant jos vidines ertmes alyva ir išjungiama alyvą išleidžiant.Tam tikslui prie hidraulinės sankabos įtaisytas alyvos siurblys, apsauginis, pripildymo ir išleidimo vožtuvai.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 159 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (970 žodžiai)
  • Lukas
  • Automobilio transmisija BMW 525
    10 - 7 balsai (-ų)
Automobilio transmisija BMW 525. (2015 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobilio-transmisija-bmw-525.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 09:44
×