Automobilių diagnostikos pagrindai: egzamino klausimai ir atsakymai


Kelių transporto priemonių techninė būklė. Jos užtikrinimo būdai. Transporto priemonių techniniai trūkumai Įvykusio eismo įvykio priežasčių atžvilgiu. Automobilių sistemų elektroniniai valdymo moduliai EVM. Elektroninės valdymo sistemos pagr sudedamosios dalys. Atminties tipai automobilių elektroninėse valdymo sistemose. Neprogramuojama rom mprom. Programuojama rom prom. Elektros signalu programuojama ROM EPROM. Elektros signalu ištrinama programuojama ROM EERROM. Borto diagnostikos sistemos OBD atsiradimo aplinkybės ir ypatumai. Gedimų kodų nustatymas OBD I sistemoje. Antrosios kartos borto diagnostikos sistemos OBD II atsiradimo aplinkybės. OBD II sistemos ypatumai. NEDC ir WLTP važiavimo ciklai. Standartizuoti OBD II gedimų kodai. OBD II standartizuota diagnostinė jungtis. Deguonies jutikliai. Binariniai pirštiniai deguonies jutikliai. Konstrukcijos ypatumai , charakteristikos. Binariniai plokštiniai , plačiajuosčiai plokštiniai deguonies jutikliai. Konstrukcijos ypatumai , charakteristikos.


Jos užtikrinimo būdai.

Diagnostika – transporto priemonės, kurios nors sistemos esamo ar galimo gedimo priežasties nustatymas, neveikiančios arba netinkamai veikiančios dalies identifikavimas.

Draudžiantys ekslotuoti – kelia tiesioginį pavojų eismo saugumui, žmonių sveikatai ir aplinkai.

TA išvadomis apie 47proc. Automobilių yra su nedideliais ir 53 proc. su dideliais arba draudžiančiais ekslotuoti.

Draudžiantys ekslpotuoti, tai akivaizdūs, pvz sprogus padanga, prakiurusi stabdžių žarnelė.

1 Padangos, 2 Stabdžiai, 3 Lempos, 4 Vairo mechanizmas, 5 Ratai ir tvirtinimas, 6 Traukės, lankstai.

Maždaug puse metų po TA seno auto techninė būklė išlieka nepakitus. Po 9mėn tampa 1,5k pavojingesnis.

Atliekant patikrą keliuose, reikalavimai TP yra tokie pat kaip ir TA. Nustatyta kad 50proc auto ekslotuojami su tech trūkumais.

Automobilių sistemų elektroniniai valdymo moduliai (EVM).

EVM sudarytas iš tokių elementų: programos, atminties, centrinio valdiklio, taktų generatoriaus(sinchronizatoriaus).

Įvesties įrenginiai. Suprantami, bet kurios auto elektroninės valdymo sistemos (EVS) jutikliai. (Alkūninio veleno padėties, oro srauto, temp ir kiti jutikliai).

Išvesties įrenginiai. Suprantami, bet kurios auto EVS valdikliai. (Įvairios el. pavaros, purkštukai, EGR vožtuvas ir kiti).

Pagr EVM pagrindinis mikro valdiklis (arba CPU) yra puslaidininkinės technologijos pagrindu sukurtas elementas. Jis sudarytas iš tūkstančių tranzistorių. Angl. CHIP.

Chipai veikia dvejetaine skaičiavimo sistema. Dvejetainė skaičiavimo sistema – vienetai ir nuliai.

Auto valdymo komandos naudojamos vienetais ir nuliais priklausomai nuo generuojamos įtampos reikšmės. Loginį 0 atitinka 0,8V.

Chipai gali būt 4, 8, 16, 32, 64 bitų ir tai nurodo dvejetainio kodo ilgį. Kuo daugiau bitų, tuo daugiau valdymo operacijų atliekama.

Pagr programa valdanti informacijos apdorojimą ir perdavimą yra atmintyje. Atminties tipai: operatyvioji ir pastovioji (RAM ir ROM).

Sinchronizatorius(taktų generatorius) valdymo sistemoje sukuria elektrinius impulsus reikalingus sisteminiam duomenų perdavimui fiksuotu dažniu. Tai bitų elektrinė grandinė su pjezoelektriniu, pvz. Kvarciniu, elementu.

Automobiliuose EVM sinchronizatoriai dirba sukurdami milijonus impulsų per sekundę. Specialus laikmatis skaičiuoja minėtus impulsus, bei išvesties ir įvesties įrenginių impulsus. Taip užtikrinamas sklandus EVS darbas.

RAM atmintyje talpinama laikoina informacija, atliekant tam tikras operacijas esamu momentu (fiksuojant realius jutiklių ir valdiklių parametrus). Šioje atmintyje paprastai talpinami gedimų kodai, todėl svarbu, kad nedingtų iš šios atminties, įrengiamas papildomas maitinimas iš akumuliatoriaus.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (2197 žodžiai)
  • Universitetas
  • Hubertas
  • Automobilių diagnostikos pagrindai: egzamino klausimai ir atsakymai
    10 - 2 balsai (-ų)
Automobilių diagnostikos pagrindai: egzamino klausimai ir atsakymai. (2019 m. Vasario 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobiliu-diagnostikos-pagrindai-egzamino-klausimai-ir-atsakymai.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 26 d. 20:03
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo