Automobilių hidraulinė pakaba aprašymas


Automobilių hidraulinė pakaba aprašymas.


Tačiau šiame darbe butent norėčiau aprašyti legendinio rušiško automobilio VAZ 2108 hidraulinę pakabą. Ji gal ir nėra pati saugiausia ir konfortabiliausia pakaba lyginant su šių dienų automobiliais, tačiau pats pakabos principas ir remontas nedaug kuo skiriasi nuo šiuolaikinių automobilių.

Priekinė pakaba nepriklausomoji, su teleskopiniais hidrauliniais amortizatoriniais stovais ir spiralinėmis cilindrinėmis spyruoklėmis. Apatinės skersinės svirtys su atotampomis ir skersinio stabilumo stabilizatoriumi.

Dėl pakabos konstrukcijos susidaro neigiamas riedėjimo petys, t.y. rato sukimosi ašies ir kelio susikirtimo taškas yra už automobilio tarpvėžės išorinės dalies ribos. Dėl to galima buvo panaudoti stabdžių hidraulinės pavaros įstrižaininę padalijimo schemą.

l —veržlės viršutinei atramai tvirtinti prie kėbulo purvasaugio statramsčio; 2 — suspaudimo eigos ribotuvas; A — tarpelis

Ant teleskopinio stovo sumontuota: sraigtinė cilindrinė spyruoklė 10, suspaudimo eigos poliuretaninis buferis 12 ir stovo viršutinė atrama 15 su guoiiu 14.

Stovo korpuse sumontuotos 4.3 paveiksle pavaizduoto hidraulinio teleskopinio amortizatoriaus detalės.

Cilindro viršutinėje dalyje įtaisytas atgalinės eigos hidraulinis buferis, kurį sudaro plunžeris 15 ir spyruoklė 16. Jis apriboja koto eigą atgalinės eigos metu.

supasukamuoju ašigaliu ir rato stebuie: 1-slėgimo vožtuvo korpusas; 2- slėgimo vožtuvo diskai; 2- slėgimo vožtuvo

l — pakabos svirties rutulinis šarnyras; droselinis diskas; 4- slėgimo vožtuvo lėkštelė; 5- spyruoklė; 6- slėgimo vožtuvo

2 — rato stebulė; 3 — stabdžio diskas; apkaba; 7- atgalinės eigos vožtuvo veržlė; 8- spyruoklė; 9- atgalinės eigos

4 — apsauginis stabdžio gaubtas; vožtuvo lėkštelė; 10-atgalinės eigos vožtuvo diskai; 11- atgalinės eigos

5 — pasukamasis ašigalis; 6 —^reguliavimo varžtas; vožtuvo droselinis diskas; 12- stūmoklis ir žiedas; 13- praleidžiamo

7 — teleskopinis stovas; 8 — posūkio svirtis; vožtuvo lėkštelė; 14- praleidžiamo vožtuvo spyruoklė; 15- plunžeris;

9 — spyruoklės apatinė atraminė lėkštelė; 16- plunžerio spyruoklė; 17- koto kreipiančioji įvorė; 18- sandarinimo

10 — pakabos spyruoklė; // — apsauginis gaubtas; žiedas; 19- riebokšlis; 20- riebokšlio apkaba; 21- rezervuaro sandarinimo žiedas;

12 — suspaudimo eigos buferis; 22- koto apsauginis žiedas; 23- korpuso veržlė; 24- suspaudimo eigos buferio

13 — pakabos spyruoklės viršutinė atraminė lėkštelė; atrama; 25- perpylimo vamzdelis.14 — viršutinės atramos guolis;

Kiekvieno techninio aptarnavimo ir remonto metu būtinai atidžiai patikrinami pakabos rutulinių šarnyrų apsauginiai apvalkalai. Labai svarbu, kad jie nebūtų mechaniškai sužaloti

Žiūrima, ar neįtrūkusios pakabos detalės, ar nėra žymių, kad jos kliūva už kelio arba kėbulo, ar nedeformuotos skersinės svirtys, atotampos, stabilizatoriaus strypas ir jo statramsčiai, ar nedeformuoti kėbulo priekinės dalies elementai, prie kurių tvirtinami pakabos mazgai ir detalės. Kai deformuotos pakabos detalės ir, visų pirma, atotampos bei kėbulo priekinės dalies detalės, pasikeičia ratų nustatymo kampai ir jų nebegalima sureguliuoti.

Atidžiai apžiūrimi gumos ir metalo šarnyrai, guminiai padėklai, pakabos teleskopinių stovų viršutinės atramos (nusėdimas).

Gumos ir metalo šarnyrai bei guminiai padėklai pakeičiami, jeigu jie sutrūkę, jeigu vienoje jų pusėje yra „išsipūtusi" guma ir jeigu įpjauti jų galiniai paviršiai.

automobilis pastatomas lygioje aikštelėje ir apkraunamas statine 3200 N '(320 kgf)" apkrova;

specialiu šablonu išmatuojamas tarpelis A. Jis turi būti ne didesnis kaip 10 mm. Tiksliau nustatoma nuimtos atramos būklė.

Ratų nustatymo kampai tikrinami ir reguliuojami specialiais stendais. Kaip tai daroma, nurodyta stendų eksploatavimo instrukcijoje. Ratų nustatymo kampai būtinai tikrinami, jei buvo pakeistos arba remontuojamos pakabos detalės, nes tuomet šie kampai galėjo pasikeisti. Pravažinėto naujo automobilio, veikiamo savo masės ir 3200 N (320 kgf) (4 žmonės ir 400 N (40 kgf) krovinys bagažinėje) apkrovos, ratų nustatymo kampai turi būti tokie:

  • Microsoft Word 189 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (4067 žodžiai)
  • Universitetas
  • Роберт
  • Automobilių hidraulinė pakaba aprašymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Automobilių hidraulinė pakaba aprašymas. (2017 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobiliu-hidrauline-pakaba-aprasymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 09:43
×