Automobilių kėbulų dažymas


Ivadas. Automobilių kėbulų dažymo teoriniai aspektai. Pasiruošimas automobilio dažymui. Įbrėžimų šalinimas. Kur geriausia atlikti automobilio dažymo darbus? Kaip apsisaugoti nuo dulkiu dažant ne dažymo kameroje. Dažų kodai. Naujai perdažyto paviršiaus priežiūra. Automobilių kėbulų dažymo skyriaus projektavimas. Dažymo stovo projektavimas. Skaičiavimai. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas. Priedai.


Darbo objektas: Automobilių kėbulų dažymas.

Darbo tikslas: Išanalizuoti automobilių kėbulų dažymą.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti kaip automobilio paviršius paruošiamas dažymui ir parenkami dažai.

Išsiaiškinti kaip kokybiškai nudažyti automobilį ne dažymo kameroje.

Išsiaškinti naujai perdažyto paviršiaus priežiūros įpatumus.

1. Kai paruošėt paviršių dažymui, kruopščiai apklijuokite nedažomus paviršius ir nuriebalinkite. Paruoštas automobilis dažymui- apardytas, nuimtos dalys,kurios trukdo dažyti, gruntuotos dalys sušveistos, o negruntuotos pašiauštos.Šiaušiama 800 švitriniu su vandeniu akrilui arba 1000 ar 1200 baziniams dažams. Dažyti geriausiai visa paviršių, bet galima ir detalėmis.Kur dažyti ir kaip - spręskite patys. Jeigu jau nusprendėte dažyti savo transporto priemonę patys, bent jau dažykite kur nors garaže, kur mažiau vėjo ir dulkių. Jei norite kokybės, reiktų pasiieškoti tokio dažytojo, kuris turėtų bent dažymo kamerą, nors pavienes detales pakankamai gerai nudažo ir garažiniai meistrai.

2. Nustatykite, kad dažų srovė eitu plačiai ir išbandykite iš pradžių kaip dažo ant kito paviršiaus. Neprošalį prieš dažant palaistyti vandeniu grindinį kur dažysite, kad ne taip kiltų dulkės.Dažykite zigzagais ntr. Kompresorių nustatykite ne mažiau 4,5 atmosferų ir kad, mažiau nenusileistų. Purkšdami neužlaikykit ilgiau vienoje vietoje, nes bus nutekėjimų.

Reikiamus dažus, medžiagas ir įrankius dažymui padės išsirinkti tuo prekiaujančių parduotuvių konsultantai.

Kur geriausia atlikti automobilio dažymo darbus?

Kaip apsisaugoti nuo dulkiu dažant ne dažymo kameroje

Pagal skaičiavimus projektuojamame lengvųjų automobilių kėbulų dažymo skyriuje per metus apsilankys 238 automobilių, per mėnesį 20, o per dieną apytiksliai 2 automobiliai.

Metinis atliekamų darbų apimties skaičiavimas žm.h;

Pagalbinių darbų metinė trukmė. Metinė pagalbinių darbų apimtis skaičiuojama imant 15-25% nuo metinio darbo imlumo. Priimta = 0.20%.

Pagalbinius darbus sudaro automobilių paruošimas apžiūrai, priežiūros įrenginių techninė priežiūra, dokumentų tvarkymas, nestandartinių įrenginių gaminimas.

Darbininkų skaičiaus skaičiavimas .Darbo dienų kalendorius paimtas iš (tax). Pirmiausia skaičiuojame darbo dienas per metus:

Technologinių įrenginių, įtaisų, įrankių ir papildomų priemonių parinkimas. Norint kokybiškai ir profesionaliai atlikti automobilių remonto ir priežiūros darbus, svarbu tinkamai parinkti patikimus įrankius, įtaisus ir įrenginius.

Pasirenkant įrankius ir įrenginius automobilių remontui atlikti, pirmiausia reikia susipažinti su juos gaminančių firmų pateiktais katalogais.

Kiekvienas pamainoje dirbantis darbininkas turi būti aprūpintas būtiniausiais įrankiais, įrenginiais, įtaisais ir apsaugos priemonėmis.

Projektuojant lengvųjų automobilių kėbulų dažymo skyriaus technologiniai įrenginiai, įtaisai, įrankiai ir papildomos priemonės:

Duomenys imti iš internetinio puslapio: kainos (darborubai). Kitą reikalingą įrangą autoservisas jau turi, todėl pirkti nereikia.

Įrengimams, įrankiams ir pagalbinėms priemonėms reikės išleisti 70822Lt.

Paskirtis: šis stovas skirtas pasidėti dažoma dedalė, kad nereikėtų vaiksčioti aplink stalą, viršutinė stalo dalis sukinėjasi 360 laipsnių kampu.

Stovas pagamintas iš metalo kvadratų 10x10, metalo plokščių S235 matmenys: 1,5x1000x2000. Virinant buvo naudojamas suvirinimo pusautomatis TX – 180, metalui pjaustyti ir šveisti buvo naudojamas kampinis šlifuoklis W 780.

  • Microsoft Word 403 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (2904 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mindaugas
  • Automobilių kėbulų dažymas
    8 - 1 balsai (-ų)
Automobilių kėbulų dažymas. (2016 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobiliu-kebulu-dazymas.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 27 d. 22:15
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo