Automobilių konstrukcija


Automobilių konstrukcijos mokomoji praktika praktikos darbas nr. Tepimo sistema. Aušinimo sistema. Oto variklių maitinimo sistemos. Dyzelinių variklių maitinimo sistemos. Uždegimo sistema. paleidimo sistema. Pavarų dėžes. skirstymo dėžės. Automobilių konstrukcijos mokomoji praktika praktikos darbas nr. variklų prpūtimas. Deginių išmetimo sistema.


Tiekti alyvą į judančius mazgus, ją valyti, detalių trinčiai mažinti, palaikyti reikiama slėgį ir aušinti, apsaugant judančias dalis nuo greito susidėvėjimo, dilimo, korozijos.

Savaiminis kaip pačios besisukdamos detalės ištaško alyvą tuo pačiu susitepdamos pačios. Priverstinis kaip siurblys tiekia tepimo kanalais į judančius mazgus.

Filtravimo paskirtis išvalyti alyvą tiekiamą į tepimo sistemą, kad apsaugotų besisukančias dalis nuo dilimo, bei trinčiai mažinti ir tepimo sistemos kanalų ir taškų užkimšimo.

Filtrai ir filtrų elementai. Alyvos filtrai būna visasraučiai (per juos prateka visa alyva) ir nevisasraučiai (10–20% Alyvos valoma, o likusi teka nevalyta).

Karterio vėdinimas reikalingas slėgiui karteryje palaikyti ir iš degimo kamerų pro stūmoklių žiedus į karterį prasiskverbusių deginių iš karterio (dugninės) pašalinimui.

Aušinimo sistemos paskirtis yra aušinti variklį ir saugoti jo detales nuo perkaitimo, šildyti automobilio saloną.

Privalumai oru aušinamų variklių konstrukcija paprastesnė, lengvesnė ir pigesnė. Trūkumai oru aušinamų sistemų darbas priklauso nuo aplinkos temperatūros, efektyvumas mažesnis.

Aušinimo sistemos ventiliatorių pavaros būna - Mechaninė, elektrinė, elektromagnetinė, mechaninė su sankaba, hidrodinaminė sankaba – slystamoji ir hidrostatinė.

Termostatas reikalingas aušinamajam skysčiui patekti į radiatorių, bei greičiau pasiekti darbinę temperatūrą užvedus variklį ir palaikyti jo optimalią temperatūrą.

Privalumas ventiliatorių kurie nesisuka pastoviai, o tik kaip reikia greičiau užšyla variklis, efektyvumas geresnis, mažesnis kuro sąnaudos.

Maitinimo sistemos paskirtis paruošti kuro mišinį reikalingą kuro ir oro santykį 14,8 kg oro, 1 kg benzino, bei pašalinti degiojo mišinio likučius.

Degalų tiekimo sistemos paskirtis – ruošti reikalingą degalų ir oro mišinio kiekį visais važiavimo režimais.

Degalų tiekimo siurblio paskirtis – tiekti kurą į maitinimo sistemą.

Slėgio reguliatoriaus paskirtis palaikyti pastoviai reikiamą slėgį.

Būtina filtruoti į cilindrus tiekiamą orą, kad nepapultų kietosios dalelės ir neužkimštų sistemos.

Karbiuratorinėje maitinimo sistemoje pariebinamas mišinys paleidžiant šaltą variklį yra pridaromą oro sklendė.

Ekonomaizerio paskirtis reguliuoti degiojo mišinio sudėtį, palaikyti optimalų mišinį.

  • Mechanika Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 594 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2037 žodžiai)
  • Universitetas
  • Domantas
  • Automobilių konstrukcija
    10 - 5 balsai (-ų)
Automobilių konstrukcija. (2016 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobiliu-konstrukcija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 14:09
×