Automobilių korozijos priežastys referatas


Įvadas. Korozija. Korozijos atsiradimas automobiliuose. Apsauga nuo korozijos. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Darbo tikslas: išanalizuoti dėl kokių priežasčių automobiliuose atsiranda korozija, kaip koroziją šalinti ir apsisaugoti nuo jos.

Cheminė korozija – šios korozijos cheminė reakcija vyksta metalų paviršiuje. Vyksta metalams esant dujose ir neelektrolituose. Su šia korozijos rūšimi daugiausia susiduriama metalurgijos ir chemijos pramonėje. Elektrocheminė korozija- vyksta, kai metalas liečiasi su elektrai laidžiu skysčiu (elektrolitu). Tai labiausiai paplitusi korozijos rūšis. Pagal metalo irimo pobūdį korozija skirstoma: Ištisinė - ši korozija vyksta visame metalo paviršiuje. Ištisinė korozija dar smulkiau skiriama į tolygią ir netolygią. Vietinė - jos pakenktame metalo paviršiuje yra nedidelių koroduotų plotelių, taškelių. Vietinė korozija skirstoma į taškinę, popaviršinę, struktūrinę, plyšinę, atrankinę ir koroziją dėmėmis.

Yra žinomi penki automobilių korozijos greičio lėtinimo būdai: racionalus konstravimas, medžiagų parinkimas, legiravimas, antikorozinis padengimas ir pakartotinis nudažymas. [2] Racionalus konstravimas – daugelis problemų iškylančių dėl korozijos, gali būti išspręstos projektavimo stadijoje. Konstrukcijos ilgaamžiškumas priklauso nuo teisingo konstrukcinio sprendinio. Esant neteisingam konstravimui gali susidaryti koroziniai galvaniniai elementai [2] Medžiagų parinkimas - tinkamai parinktos metalo dangos atsižvelgiant į eksploatacijos sąlygas.

  • Microsoft Word 607 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (712 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dinas
  • Automobilių korozijos priežastys referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Automobilių korozijos priežastys referatas. (2018 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobiliu-korozijos-priezastys-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 22:23
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo