Automobilių nuomos individualio įmonės „Visada“ steigimo verslo projektas


Automobilių nuomos individualio įmonės „Visada“ steigimo verslo projektas.

Aš kursiu IĮ „Visada“, kurios pagrindinė veikla bus automobilių nuoma. Įmonė savo veiklą pradės 2008 - 06 - 01. Savininkas būsiu aš, Darius Sargautas, baigęs Vilniaus Gedimino technikos universitetą. Turiu tik teorinių, žinių, tačiau, manau, kad įgytos teorinės žinios padės įkurti privatų verslą ir siekti pelno. IĮ „Visada“nuomos ne tik lengvuosius automobilius, bet ir mikroautobusus bei limuziną. Kadangi Panevėžio mieste nėra nei vienos įmonės, kuri turėtų limuziną, tai būtent ši išskirtinė savybė leis save išskirti iš konkurentų ir užkariauti rinką.

Aš, Darius Sargautas, ketinu įkurti individualią įmonę „Visada“ , kurios pagrindinė veikla – automobilių nuoma. Ji bus įregistruota 2008-04-05 Valstybės įmonės Registrų centro Panevėžio filiale, kuris yra įsikūręs Puzino g.-7. Įmonė veiklą pradės vykdyti 2008 06 01. Planuoju, kad įmonėje dirbs 5 darbuotojai. Šio įmonės savininkas būsiu aš, Darius Sargautas. Tuo metu jau būsiu baigęs VGTU verslo vadybos specialybės studijas. Šioje srityje patirties neturiu, tačiau mašinos nėra man naujiena. Esu atlikęs praktiką uab „Eo-ipso“ bei uab „Dotra“. Manau, teorinės bei parktinės žinios įgytos paskaitų, bei praktikos metu man pravers vadovaujant nuosavam verslui.

1. Lengvasis automobilis A TOYOTA Yaris: 5 vietų 5 durų hečbekas 2007m laidos, raudona spalva. Variklis: 1.4 (dyzelis), 75 AG, mechaninė transmisija. Komplektacija: ABS, oro kondicionierius; vairo stiprintuvas; radio imtuvas su RDS + CD grotuvas.

Prieš pradedant įmonės veiklą buvo ištirta ir išanalizuota Panevėžio miesto ir Panevėžio apskrities automobilių bei mikroautobusų paslaugas teikiančių firmų rinką. Taip pat buvo atliktas tyrimas ar reikalingos automobilių nuomos paslaugos Panevėžio mieste. Buvo apklausiami Panevėžio miesto gyventojai bei sužinojome jų nuomonę. Anketoje buvo pateikti tokie klausimai:

Tyrimas parodė, kad gyventojai neretai nuomojasi automobilius įvairiomis progomis, todėl galime daryti išvadą, kad įmonės veikla turėtų būti paklausi. Apklausa parodė, kad 60% vartotojų nuomodamiesi automobilį pirmiausia dėmesį atkreipia į jų nuomos kainą. Labai maža dalis vartotojų (apie 10%) automobilį nuomojasi pagal savo įpročius, t.y. jie mėgsta tik vieną automobilių rūšį, todėl į kitas net nežiūri.Net apie 70 % respondentų renkasi lengvąjį automobilį, tačiau taip pat daug respondentų net 20 % naudojasi ir limuzinų paslaugomis.

Naujai įsikūrusi įmonė niekada nebūna viena rinkoje. Ją supa konkurentai. Konkurencija – savarankiškos kelių verslo įmonių pastangos pritraukti tuos pačius vartotojus savo siūlomomis prekėmis. Konkurencija verčia prekybos įmonę dirbti geriau už kitas, siūlyti geresnės kokybės prekes, siūlyti aukštą aptarnavimo lygį.

Kuriant įmonę, svarbu išanalizuoti konkurencinę aplinką. Neišnagrinėjus jos, įmonė gali pasirinkti klaidingą veiklos kryptį ir jai gali tekti užsidaryti.

Mano įmonės didžiausias konkurentas yra firma Avis. Kuir teikia ne tik automobilių nuomos paslaugas bet ir daugelį kitų su automobiliais susijusių paslaugų.

Kitas nemažas konkurentas yra automobilių nuomos firma „Šimtas mylių“. Ji taip pat teikia ne tik automobilių nuomos paslaugas, bet ir kitas paslaugas. Ši firma turi pranašumą, todėl, kad ji buvo įkurta 1992 metais t.y. ji dirba jau seniai, tačiau keitė firmos paslaugas ir automobilių nuomos sferoje dirba tik nuo 2001 metų.

Konkurentų analizę galime atlikti duomenis suvedus į lentelę.

Susumavus rezultatus galima daryti išvadą, kad konkurentai irgi turi pranašumų. Vienas ir pagrindinis tokių įmonių pranašumas tai, kad jos jau yra įsitvirtinę rinkoje, vartotojai jau apie juos žino, bei turi savo klientų ratą. Todėl iš pradžių nebus lengva įsiskvebti į šią rinką. Bet turimi pranašumai ir gera reklama leis lengviau užkariauti rinką. Pagrindinis mano įmonės pranašumas yra tas, kad nė vienas automobilių nuomos salonas nereklamuoja savo paslaugų taip, kaip mano įmonė . Manau, kad būtent reklama bei aptarnavimo kultūra pritrauks nemažaiklientų, kurie vėliau galbūt ir taps mūsų firmos lojaliais klientais.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 752 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (4697 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ernestas
  • Automobilių nuomos individualio įmonės „Visada“ steigimo verslo projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Automobilių nuomos individualio įmonės „Visada“ steigimo verslo projektas. (2016 m. Sausio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobiliu-nuomos-individualio-imones-visada-steigimo-verslo-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 16:44
×