Automobilių plovykla verslo planas


Pagrindiniai duomenys apie įmonę. Verslo idėja bei galimybės. Rinkos analizė. Išorinės aplinkos analizė. Darbuotojų kompetencija bei įmonės valdymas. Darbuotojų sąrašas bei įmonės struktūra. Darbuotojų poreikis ir įmonės buhalterija. Inovacijos. Išvada. X. Literatūros sąrašas.

Taigi, naujovės, įmonės įneštos į rinką, inovatyvumas ir išsikelti tikslai padės mums, rinkos naujokams, prasiskinti kelią į plovyklų, lyderiaujančių Kaune, o gal net ir Lietuvoje, gretas. Būtent paminėtieji dalykai yra didžiausi įmonės plėtros veiksniai, nes be tikslų nebūtų aiški ir veikimo kryptis bei priemonės.

Įmonė teiks automobilių plovimo paslaugas, gana paklausias tiek privačių, tiek juridinių asmenų (pvz. vairavimo mokyklos) tarpe. Planuojama pasiūlyti naujas Lietuvoje paslaugas (nano danga, plovėjų atvykimas į namus/įmonę) užtikrinant geriausią kainos ir kokybės santykį. Įmonė Kauno mieste konkuruotų su 11 įmonių, turinčių po 1-3 filialus, taigi, tai – nemenkas iššūkis naujai įsikūrusiai įmonei. Todėl būtina žinoti, su kokiomis įmonėmis reikės varžytis dėl vietos rinkoje ir ką konkurentai gali pasiūlyti.

UAB „AIDARSA“ – įmonė turi 3 savitarnos plovyklas Kaune, taip pat užsiima dujų įrangos bei dujų automobiliams prekyba.

UAB „MENINIS LYGINIMAS“ – įmonės veikla labai plati ir susijusi automobiliais. Turi tik vieną filialą, tačiau teikia daug paslaugų, tarp kurių – automobilių plovimas,poliravimas, cheminis salono valymas bei stiklo dengimas nano danga, kurį siūlysime ir mes.

Konkurentais taip pat galima įvardinti „Lukoil Baltija“ ir „Statoil Fuel & Retail Lietuva“, kurie plečia automatinių plovyklų tinklą Lietuvoje, įkurdami tokias plovyklas savo degalinėse.

Nepaisant to, įmonė gali susidurti su problemomis – reklamos išlaidų ir efektyvumo derinimu (įmonė bus nauja, o konkurentai turi savo klientų ratą, pastarieji visuomet važiuoja plautis automobilio ten pat ir nesidomi kitomis įmonėmis, kadangi yra įsitikinę, jog niekas geresnės kainos ir kokybės nepasiūlys). Taip pat turėdama vieną filialą, įmonė negalės aptarnauti didelio klientų kiekio. Tačiau, sėkmingai vykdant įmonės veiklą, gana greitai (per 2-5 mėnesius) tikimasi atidaryti filialus ir kituose miesutose (Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose), taip pat dar porą filialų Kaune.

Nors konkurencija nėra maža, o patys konkurentai – ne vienerius metus Kauno rinkoje savo dalį turinčios įmonės, UAB „Spindesys“ turi keletą pranašumų prieš kitus. Pirma, tai gerokai mažesnė paslaugų kaina, antra, bus teikiamos paslaugos – kurių neteikia nė viena kita plovykla visame Kaune (pvz.: paslaugų teikimas atvykus į kliento namus). Nors gali kilti keletas sunkumų, tačiau šie pliusai turėtų padėti įmonei įsitvirtinti rinkoje ir konkuruoti su kitomis firmomis.

Plovyklos kūrimui makroaplinka yra ganėtinai gera – nors mokesčiai įmonės kūrimui ir funkcionavimui palaikyti yra gana nemaži (verslo liudijimo kaina, PVM ir kt.), galimybės tokiam verslui kurtis yra geros – atsižvelgiant į Lietuvos klimatą, dėl orų permainingumo ir didelio lietingumo automobilio švara tenka rūpintis gana dažnai dėl po lietaus atsirandančio purvo. Taip pat šioje šalyje, ypač užmiesčiuose, gausu neasfaltuotų, o žvyro/smėlio danga dengtų kelių, kurie sunkiai pravažiuojami ir po lietaus taip pat tampa purvini. Dar vienas veiksnys, sudarantis gerą galimybę įsitvirtinti plovyklai, nors ir naujai įkurtai – didelis automobilių populiarumas Lietuvoje. 2012 metais Lietuvoje registruota 590 automobilių, tenkančių 1000 gyventojų, o statistinė šeima turi po 1-2 automobilius, kurie yra naudojami. Galiausiai įtaką plovyklos plėtrai daro ir patogi vieta – netoli Automobilių turgaus, taigi, dėl to klientų skaičius gali būti didesnis negu kitų konkurentų, esančių tokiuose rajonuose kaip Šilainiai, Kalniečiai ar Vilijampolė, kuomet Automobilių turgus yra Dainavoje.

  • Ekonomika Verslo planas
  • Microsoft Word 76 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2637 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arturas
  • Automobilių plovykla verslo planas
    10 - 10 balsai (-ų)
Automobilių plovykla verslo planas. (2015 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobiliu-plovykla-verslo-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 22:31
×