Automobilių ratu montavimas ir balansavimas verslo planas


Pasirinktas įmonės tipas. Įmonės veikla. Darbuotojų skaičius. Būtinų investicijų dydis. Rizikos. Finansinė rizika. Valdymo rizika. Išorinė rizika. Ekonominė rizika. Verslo įmonės apibūdinimas. Idėjos įgyvendinimo vieta. Planuojąmų įsigyti įrenginių aprašymas. Personalo poreikis ir darbuotojų skaičius. Kapitalo poreikis. Norimos gauti paskolos sąlygos. Įmonės investuojamų nuosavų lėšų kiekis. Kapitalo struktūra. Nauda, kurią įmonė turės įgyvendinusi idėją. Aplinkos ir aptarnaujamos rinkos apibūdinimas. Pasirinkto verslo teisinė aplinka ir jo valstybinis reguliavimas. Makroekonominė ir šakos aplinka. Rinkos analizė. Rinkodaros planas. Pagrindiniai rengiamo verslo plano tikslai. Paslaugos savybės, vartotojų grupės. Kainodaros ir reklamos politika. Paslaugos teikimo technologinio proceso analizė. Paslaugos apimtys. Paslaugos teikimo technologinis procesas. Įrengimų poreikio skaičiavimas. Įmonės ilgalaikio turto vertės ir nusidėvėjimo paskaičiavimas. Realių paslaugos kainų sąrašas. Verslo valdymas ir personalas. Personalo poreikio paskaičiavimas. Darbo užmokesčio paskaičiavimas. Finansinis planas. Lėšų poreikis ir šaltiniai. Sąnaudų prognozė. Tiesioginės ir netiesioginės išlaidos. Pelno (nuostolio) ataskaita. Pagrindiniai veiklos ekonominiai rodikliai.


Įmonės veikla – automobilių ratu montavimas ir balansavimas. Automobilio ratų montavimo, balansavimo firma sudaro: ratų tiesinimas, balansavimas, padangų montavimas, ratlankių virinimas.

Įsteigus įmonę, darbuotojais bus jos savininkas ir vienas pagalbinis darbuotojas, kadangi planuojama įsigyti įrangos, kurios pakaks tik dviem darbuotojams. Ateityje atsižvelgiant į įmonės gaunamą pelną, bus svarstoma įmonės plėtra.

Įmonės įkūrimui būtinos investicijos siekia apie 10 000 €. Jas sudaro: ratu montavimo staklės - 3000€ balansavimo staklės - 1500€, tiesinimo stendas - 1600€, oro kompresorius - 400€, suvirinimo aparatas - 1500€, patalpos nuoma - 1500€, įmonės steigimo išlaidos – 350 €, nenumatytos išlaidos – 150 €.

1.5. Pagrindiniai finansavimo šaltiniai – banko paskola bei asmeninės santaupos. Banko paskola 6000 € su 7.2 % metine palūkanų norma 24 mėnesiams. Asmeninės santaupos – 4000 €.

Po metų nuo įmonės įsteigimo tikimasi, jog būsime įsitvirtinę vietinėje rinkoje bei turėsime bent kelis nuolatinius klientus. Taip pat tikimasi, jog įmonė bus pelninga ir jos atsipirkimo laikas bus mažesnis nei numatyta. Kelerių metų laikotarpyje, atsižvelgiant į gaunamą pelną, bus svarstoma įmonės plėtra, t.y. patalpų didinimas, darbuotojų samdymas bei įrangos atnaujinimas.

Norint išvengti likvidumo rizikos, reikia analizuoti aplink esančius konkurentus. Jeigu mūsų kainos ir kokybės santykis klientui bus prieinamesnis už konkurentų, tuomet klientų niekada netruks ir įmonė bus finansiškai stabili.

Įmonei vadovausiantis direktorius patyręs šios srities specialistas, todėl jam kelti kvalifikacijos nereikia, o pagalbinis darbuotojas neseniai baigęs universitetą. Todėl reikia tik domėtis naujomis šios srities technologijomis.

Išorinės aplinkos rizika gali atsirasti tuomet, jei vyriausybė nuspręstų didinti įmonės mokamus mokesčius. Tai sukeltų papildomas išlaidas, kurios paveiktų įmonės gaunamą pelną.

Kuriant įmonę, kuri vykdo automobilių ratų montavimo, balansavimo, tiesinimo ir virinimo paslaugas yra tikimybė, jog mieste atsiras konkurentų, kurie užsiims tokia pačia veikla, nes įkurti tokią įmonę nereikia daug lėšų. Tokiu atveju atsižvelgus į konkurentų vykdomą technologiją reikėtų tobulinti savąją, dėl kurios klientai rinktųsi mūsų, o ne konkurentų teikiamą paslaugą. Taip pat reikia atsižvelgti į konkurentų teikiamos paslaugos kainas, kad jos per daug nesiskirtų nuo mūsų teikiamos paslaugos.

Įmonę nusprendžiau įkurti Alytuje pramonės rajone, kadangi radau nuomoti patalpas už prieinamą kainą. Šis garažas įsikūręs strategiškai geroje vietoje. Jis yra pačiame Alytaus mieste, todėl klientui nereikės toli važiuoti, bei netoliese yra parduotuvės, kuriose galima nusipirkti padangų.

Pirmiausiai planuojama įsigyti pačius svarbiausius ratu montavimui ir balansavimui skirtus įrenginius, be kurių negalima pradėti dirbti:

Ratų montavimo staklės ATH M32 . Tai staklės kurios atitinka mūsų keliamus reikalavimus nereikalauja didelio kompresoriaus ir su jomis yra lengva dirbti.

Oro kompresorius UNI STAR. Tai oro kompresorius turintis 180 litrų talpą, 2700 r/min greitį ir 10 HP galią

Suvirinimo aparatas KEMPAS, tai aparatas su kuriuo galima virinti ir spalvotus ir juoduosius metalus. Mūsų firmai tinkamas, todėl kad galėsime virinti ir lengvojo lydinio ratus ir skardinius ratus.

  • Transportas Verslo planas
  • Microsoft Word 51 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2854 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gytautas
  • Automobilių ratu montavimas ir balansavimas verslo planas
    10 - 10 balsai (-ų)
Automobilių ratu montavimas ir balansavimas verslo planas. (2016 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobiliu-ratu-montavimas-ir-balansavimas-verslo-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:17
×