Automobilių stovėjimo aikštelės projektavimas


Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Grafinė dalis. Brėžiniai. Literatūra.


Šiolakini pasauli mes negalime įsivaizduoti be aibes elektroninių įrenginių – mūšų ištikiamų padėjėjų. Ankstesniais laikais elektronikoje buvo naudojami analoginiai prietaisai. Jie paprasti, pakankamai pigus, bet turi savyje daug sunkiai suderinamu ir lietai veikiančiu komponentų. Progresas nestovi vietoj ir šiais laikais skaitmenine technika pastūmė analogine i šoną. Skaitmeniniu prietaisu pagrindas 1 ir 0 skaičiavimas, nes visi skaitmeniniai signalai gali būti arba 1 arba 0. Dėl to skaitmeniniai įtaisai greitesni, lengvesni, mažini ir t.t. negu analoginiai. Projektuojant skaitmenini įtaisą sunkiau padaryti klaida, nes tenka operuoti tik 1 ir 0. Tam mums padeda Būlio algebra (taip pavadintą ją sukūrusio anglų mokslininko J. Boole vardu).

Kursinio darbo tikslas - įrodyti, kad įgijau kompetencijas ir pasiekiau studijų rezultatus, numatytus studijų programoje.

Darant ši kursini projektą nepakako vien tik paskaitų metų gautų žinių. Teko savarankiškai skaityti ir gilintis į šia temą. Man labai padėjo Raimundo Kirvaičio vadovėlis Loginės schemos.

Šita knygą padėjo įsigilinti į loginių schemų sudarymą. Lengvai suprantamą kalbą profesorius, habilituotas daktaras Raimundas Kirvaitis aprašo skaičiavimo sistemas, loginės funkcijas ir elementus, kombinacinės ir kitos loginės schemas. Tai padėjo man geriau suprasti loginių schemų veikimą.

Šiai užduočiai atlikti aš naudosiu žinias gautas Skaitmeniniu įtaisu paskaitų metų ir gautas savarankiško pasirengimo metų.

Pirmiausia reikia apgalvoti funkcinė dali. Atvažiojanti ir išvažiojanti automobili fiksuos du jutikliai, mano atveju tai bus du jungikliai. Skaičiuos automobilių srautą skaitiklis, mano atveju dešimtainis reversinis sinchroninis skaitiklis. Toliau pajungsiu dešifratorių ir galiausiai dviguba 7 segmentų indikatorių, nes reikės atvaizduoti dviženkli skaičių. Ir visu elementų bus reikalingas dvigubas kiekis, nes iš tu pačiu elementu bus sudarytą dvi grandines sujungtos i viena schemą kuri atvaizduotu laisvu ir užimtu vietų skaičių vienu metų.

  • Microsoft Word 810 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (1346 žodžiai)
  • Kolegija
  • Denis
  • Automobilių stovėjimo aikštelės projektavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Automobilių stovėjimo aikštelės projektavimas. (2019 m. Rugsėjo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobiliu-stovejimo-aiksteles-projektavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 26 d. 00:41
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo