Automobilių šviestuvai


Automobiliu apsvietimo sistemos. Automobilio apšvietimo sistemos. Referatai apie automobilius. Automobilio lempu rusys. Automobiliu zibintu rusys. Auto šviestuvai. Sviesos ir apsvietimo signalizacijos. Automobilių šviesos prietaisų valdymas. Automobiliu šviesos prietaisai. Automobilio zibintu rusys.

Turinys. Įvadas. Šviesos prietaiso optinė sistema. Žibintų konstrukcija. Optinis žibintas. Halogenininė lempa. Žibintų rūšys. Xenon ir hologeninių lempų palyginimas. Su kuo susiję lempų perdegimai. Žibintų priežiūra. Išdužę žibintai. Papildomi apšvietimo prietaisai. Literatūros sąrašas. Šiame referate aš aptarsiu automobiliuose įrengtus šviesos prietaisus, jų konstrukciją.

Automobilio šviestuvai sudaro apšvietimo sistemą, kuri susideda iš šviesos ir šviesos signalizacijos prietaisų, įtaisytų automobilio priekyje, gale ir šonuose. Šios sistemos paskirtis – padėti vairuotojui saugiai valdyti automobilį tamsiu paros metu, esant blogam orui, padidinti automobilio pastebimumą, parodyti informaciją apie automobilio veiksmus, padėtį, dydį, judėjimo ir numatyto judėjimo kryptį bei staboptinės sistemos aktyviuoju paviršiumi laikomas tas, kuris atspindi žibinto šaltinio spindulius pagal veidrodinio atspindžio dėsnius.

šviesos anga - tai optinės sistemos aktyviojo paviršiaus projekcija plokštumoje, statmenoje prietaiso optinei ašiai.

Atstumas f tarp židinio ir reflektoriaus viršūnės optinės ašies kryptimi vadinamas židinio nuotoliu. Židinys yra būdingas optinei sistemai taškas, kuriame, esant taškiniam šviesos šaltiniui, nuo parabolinio reflektoriaus atsispindėję šviesos spinduliai eina lygiagrečiai su optine ašimi. Realiose optinėse sistemose taško formos šviesos šaltinių nebūna.

Kampas q, kurio ribose iš prietaiso optinės ašies taško (paprastai iš židinio) matosi aktyvus paviršius, vadinamas gaubimo kampu.

Kampas, kuriame sukoncentruotas aktyviojo paviršiaus atspindėtas šviesos srautas, vadinamas spinduliavimo kampu ao, o kuriame su­koncentruotas išnaudojamas šviesos srautas - sklaidos kampu.

Atspindžio koeficientas - tai nuo reflektoriaus atsispindėjusio srauto santykis su į jį krentančiu šviesos srautu. Projektuojant automobilio žibintus, norint gerai išnaudoti šviesos šalti­nio srautą, reikia kiek galima didesnę jo dalį nukreipti į reflektorių. Dalis šviesos spindulių iš optinės sistemos išeina tiesiogiai, neatsispindėję nuo reflektoriaus. Jie turi didelį sklaidos kampą ir pablogina kelio apšvietimą esant blogam orui. Dėl to pagrindiniuose žibintuose įrengiami ekranai, o skaičiavimuose ta srauto dalis atmetama. Kituose prietaisuose ta šviesos srauto dalis įvertinama, nes pagerina jų fotometrinius parametrus.

Visi šviesos prietaisai turi atitikti tarptautinius reikalavimus. Be pa­grindinių žibintų tai pasakytina ir apie kitus šviesopagal šviesos spindulių srauto sklaidymą artimasis kelio apšvietimas yra simetrinis ir asimetrinis. Šviesos srautą sklaido šviesos sklaidytuvas. Sklaidytuvas sudarytas iš prizmių, laužiančių spindulius įvairiais kampais. Taip šviesos srautas nukreipiamas į kelią ir šalikeles. Švpagrindinės optinio žibinto elemento dalys yra: reflektorius 1, sklaidytuvas 2, lempa ir jos ekranas (4pav. ). Reflektorius štam­puojamas iš plieno skardos.

  • Microsoft Word 158 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2275 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ingrida
  • Automobilių šviestuvai
    8 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Automobilių šviestuvai. (2011 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobiliu-sviestuvai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 05:42
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo