Automobilių transportas referatas


Įvadas. Automobilių transportas. Automobilių raida pasaulyje. Lengvųjų automobilių istorija Lietuvoje. Varikliai. Esminės automobilių dalys. Lengvųjų automobilių klasifikavimas pagal kėbulą. Automobilių apsaugos, parkavimosi ir kitos sistemos. Apsaugos sistemos. Parkavimosi sistemos. Saugumo sistemos. Automobilių kelių raida. Kelių raida XIX amžiuje. Pirmasis tarptautinis plentas. Europos kelių tinklo koridoriai. Kelių klasifikacija. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šiuo metu automobiliai yra neatsiejama gyvenimo dalis. Automobilių transportas yra naudojamas kiekvieną dieną darbui, kelionėms, daiktų, prekių transportavimui ir t.t. Todėl yra ypač svarbu suprasti kas įeiną į automobilių kelių transporto sistemą, išmanyti kelių vystymosi istoriją.

Šiame rašto darbe aprašomas automobilių transportas ir automobilių keliai. Rašto darbe glaustai nagrinėjamos kelių klasifikacijos, apžvelgiama automobilių kelių vystymosi raida.

Automobilių kelių transporto sistemai priklauso keliai, transporto priemonės, statiniai, stotys, terminalai, technologiniai įrenginiai.

Automobilių transporto keliai priskiriami dirbtiniams keliams, kuriems reikia didelių investicijų, kompensuojamų mokesčiais ar rinkliavomis.

Dabar Lietuvos gatvėmis važinėja milijonai automobilių. Dažniausiai pasitaikiusios markės automobiliai tarp jaunų žmonių yra BMW, Honda, Nissan, Audi, nes šių markių automobilių gamintojai gamina nemažai sportinių variantų automobilių, kas ir labai traukia mūsų jaunimą.

Didelę reikšmę mums lietuviams turėti galingus automobilius su V formos varikliu neleidžia aukštos kuro kainos ir prabangos mokestis, kuris prilauso nuo variklio galingumo. Lyginant su JAV galima teigti, kad Lietuvoje „nėra“ V formos variklių, nes JAV automobilių gamintojai gamina automobilius su galingais varikliais. Aišku ten kuras yra pigesnis, yra geresnės pragyvenimo salygos ir žmonės nebijo važinėti su galingais varikliais.

Garo varikliai jau nėra naudojami lengviesiems automobiliams, nes jie užima pakankamai daug vietos, kelia dideli triukšmą.

Reaktyviniai varikliai taikomi „drag“ tipų lenktynėse, paprastuose keliuose su tokiais varikliais važinėti yra draudžiama. Šie varikliai yra vieni galingiausi pasaulyje, jie per 1,5s išvysta 100 km/h greitį.

Pirmieji automobiliai buvo be stogų, neturėjo durų ir stiklų, nebuvo jokio bagažo skyriaus, tačiau su laiku viskas keitėsi ir tobulėjo.

Vargu ar yra žmogus, kuris apsaugoja savo automobilio nuo vagysčių. Šiais laikais technologijos yra labai pažengusios, todėl automobilių gamintojai išleisdami savo naujausius modelius įrengia patikimas apsaugos sistemas. Didžioji automobilių dalis yra su signalizacijomis, kurios vagystės atveju pradeda skleidžia garsą į kurį automobilio savininkas gali sureaguoti ir užkirsti kelią vagims.

Šiuolaikinės automobilių apsaugos sistemos priėjus per arti automobilio prašo pasitraukti, vagystės atvėju nutrenkia vagį nemalone elektros srove bandydama jį nubaidyti. Ant langų yra klijuojamos specialios plėvelės, kurios neleidžia stiklui sudužti.

Visuose naujuose automobiliuose yra įrengta parkavimosi sistema „Parktronic“ , kuri leidžia dar tiksliau prisiparkuoti esant blogam matomumui ar siauruose vietose. Taip pat yra statomos parkavimosi kameros. Jos padeda parkuojantis matyti galinį vaizdą, nes galima nepastebėti kokios nors kliūties, kuri gali trugdyti prisiparkuoti.

Turbūt pati populiariausia saugumo sistema yra stabdžių antiblokavimo sistema – ABS. ABS padeda vairuotojui suvaldyti automobilį staigaus stabdymo metu, ji neleidžia automobiliui slysti. SRS airbag, kaip ir ABS yra montuojamose visuose automobiliuose, tai yra oro pagalvės. Taip pat populiari sistema yra ASC, kuri kontroliuoja varančiųjų ratų praslydimą, neleidžia ratams praslysti įsibėgėjant. Viena iš naujesnių sistemų yra ESP(elektroninė stabilizavimo sistema). Ji padeda avarinės situacijos metu „suvaldyti“ automobilį.

Lyginant su praeitimi automobilis labai patobulėjo, atsirado naujos sistemos,įrangos kurios lengvina mūsų vairavimą daro jį malonesnį bei patogesnį.

Automobilių keliai yra klasifikuojami į paprastus kelius visoms priemonėms, automagistrales (turi specialius žymėjimus, nesikerta su kitomis transporto rūšimis) ir ekspreso keliai autotransportui važiuoti (juose draudžiama sustoti ir stovėti).

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 125 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3377 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jovita
  • Automobilių transportas referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Automobilių transportas referatas. (2017 m. Sausio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobiliu-transportas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:32
×