Automobilių transporto plėtra: privalumai ir trūkumai


Įvadas. Automobilių keliai. Keliai ir kelių transporto istorija. Lietuvos kelių tinklas. Automobilių transporto terminalai. Automobilių transporto raida. Transporto priemonės. Svarbiausi sektoriaus veiklą reglamentuojantys teisės aktai. Tarptautinės automobilių transporto organizacijos. Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie susisiekimo ministe Rijos struktūra. Informacijos šaltiniai.


Bendras pasaulio automobilių kelių ilgis – 23 mln. km. Daugiausia kelių yra Š. Amerikoje ir Europos šalyse, nemažai Indijoje, sparčiai daugėja Kinijoje. Tačiau ekonomiškai atsilikusiose šalyse dar daug kelių neturi kietos dangos. Indijoje tokių kelių daugiau nei pusė, Kinijoje šis skirtumas mažesnis. Daugelyje ekonomiškai stiprių šalių keliai su kieta danga sudaro 90( ir daugiau procentų, o Japonijoje ir Italijoje beveik 100(. Sparčiai pasaulyje daugėja greitkelių. Pirmasis buvo nutiestas 1914 m. JAV, kiek vėliau Vokietijoje ir Italijoje. Dabar jų yra netik ekonomiškai stipriose šalyse, bet ir atsilikusiose. Svarbiausias vaidmuo vežant krovinius ir keleivius tenka transžemyninėms magistralėms. Afrikoje jos kerta Sacharos dykumą. Š. Amerikoje driekiasi per JAV, Kanadą. Ilgiausia pasaulyje Panamerikos magistralė eina nuo Aliaskos iki Ugnies žemės- per visą P. ir Š. Ameriką.

Saugumas. Dabartiniu metu automobilių saugumui skiriama labai daug dėmesio ir organizaciniu, ir konstrukciniu požiūriu, tai saugos diržai, oro pagalvės, deformacinės zonos, ABS ir kt. priemonės.

Tarša. Šiuo metu imamasi priemonių reguliuojančiu automobilių srautus, didinami reikalavimai išmetamųjų dujų sudėčiai, kuriamos bei naudojamos naujos kuro rūšys ir kt.

Skubus iškrovimas. Automobiliai turi būti iškrauti greitai, nes vairuotojas ir automobilis negali laukti. Neplanuotas automobilio atvykimas gali darbininkus atitraukti nuo kitų darbų;

Klaidingas vežimas. Jei vienu automobiliu vežama keletas siuntų skirtingiems gavėjams, galimos klaidos vežant krovinius adresantui;

Mažas pakrovimas. Lyginant su geležinkelių ir vandens transportu, automobilių įkrovumas mažas.

Privalumai. Kiekviena siunta gali būti pervežta su mažiausiomis išlaidomis krovinių surinkimo iš daugelio klientų sąskaita. Turimas didelis diapazonas galimų automobilių dydžių ir tipų. Galima išrinkti tinkamiausią automobilį tam tikram krovinio tipui.

Trūkumai. Skubūs kroviniai ne visada bus greitai pervežti, kadangi transporto firmos pirmiausia tenkina poreikius pastoviems klientams. Klientai beveik negali kontroliuoti vairuotojo darbo. Ant firmai nepriklausančių automobilių negalima dėti savo reklamos.

Privalumai. Garantuojama visiška vairuotojo ir transporto priemonių darbo kontrolė. Ant transporto priemonių galima reklamuoti savo firmą. Nereikia firmai turėti garažų ir įrengimų techniniam aptarnavimui. Kaina apibrėžta. Neatsiranda neaiškių išlaidų, kurios atsiranda naudojant nuosavus automobilius ir jos nesvyruoja priklausomai nuo paslaugų paklausos pasikeitimų, infliacijos ir t.t.

Trūkumai. Sunku organizuoti atgalinį užkrovimą. Būtina visiškai išnaudoti nuomojamas transporto priemones per visą kontrakto galiojimo laiką. Daug brangesnė eksploatacija, negu naudojant nuosavą arba bendro naudojimo transportą.

Privalumai. Visiška vairuotojo ir vežimo kontrolė. Galimybė panaudoti automobilius reklamos tikslais.

Trūkumai. Sunku organizuoti atgalinį užkrovimą. Būtina turėti garažus ir techninio aptarnavimo įrengimus. Turėti tokį automobilių parką, kuris patenkintų poreikius piko valandomis.

Vienas iš automobilių transporto pranašumų, palyginti jį su kitomis transporto rūšimis, yra tas, kad juo galima gabenti krovinius keliais, neturinčiais dangos, taip pat sunkiai pravažiuojama reljefu. Tačiau ekonomiškai efektyvūs yra tik geri keliai. Važiuojant blogais keliais sunaudojama daugiau kuro, greičiau amortizuojant technika, sumažėja vežimo greitis, kartu automobilių transporto naudojimo efektyvumas.

  • Microsoft Word 1345 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (6792 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Vytenis
  • Automobilių transporto plėtra: privalumai ir trūkumai
    10 - 2 balsai (-ų)
Automobilių transporto plėtra: privalumai ir trūkumai. (2019 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobiliu-transporto-pletra-privalumai-ir-trukumai.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 20 d. 19:47
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema