Automobilių varikliai referatas


Istorija. Variklių parametrai. Sukimo momentas. Vienaeiliai vidaus degimo stūmokliniai varikliai. Dviejų cilindrų linijinis variklis. Trijų cilindrų linijinis variklis. Opozicinis variklis. Penkių cilindrų linijinis variklis. Šešių cilindrų linijinis variklis. Formos vidaus degimo stūmokliniai varikliai. Cilindrų v formos. Cilindrų. Cilindrų v formos. W formos vidaus degimo stūmokliniai varikliai. Cilindrų w formos. Rotoriniai varikliai. Šaltiniai.


Degimo taktas kartojasi alkūniniam velenui pasisukus 240°. Alkūninio veleno konfigūracija parodyta paveikslėlyje. Cilindrų uždegimo tvarka yra 1-3-2. Atrodytų, nėra skirtumo į kurią pusę suksis alūninis velenas – visų trijų stūmoklių ir švaistiklių svorio centras lieka toje pačioje vietoje, reiškia vibracijos turėtų nepasireikšti. Matematinė analizė taip pat parodo, kad neturi pasireikšti nei vertikali, nei skersinė vibracija. Bet kodėl tada trijų cilindrų varikliui reikalingas balansinis velenas? Esmė yra ta, kad atliekant skaičiavimus, variklis laikomas vienu tašku – tokiu atveju visos inercinės jėgos viena kitą kompensuoja. Realus variklis yra tūrinis įrenginys, jame inercinės jėgos veikia skirtinguose taškuose. Todėl ne visos vibracijos kompensuojamos. Jos išlieka abiejuose variklio galuose.

V

įspūdingą 313 AG (230 kW) galią ir vartoja stebėtinai mažai degalų. V10 TDI - galingiausias dyzelinis variklis iš visų, kurie kada nors buvo montuojami serijiniuose lengvuosiuose automobiliuose. 10 cilindrų, 230 kW galia ir 750 Nm sukimo momentas - automobilis pagreitėja nuo 0 iki 100 km/h per 7,8 sek. ir pasiekia 225 km/h didžiausią greitį.

Mazda buvo pionierius automobiliu su rotoriniais varikliais gamyboje. Modelis RX-7, kuris pardavime pasirodę 1978 metais, buvo turbūt sakmingiausias automobilis su rotoriniu varikliu. Rotoriniai varikliai plačiai buvo taikomi sunkvežimiuose, autobusuose pradedant nuo 1967 Cosmo Sport. Paskutine RX-7 Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo parduota 1995 metais. Automobiliai su rotoriniais varikliais kaip planuojama, rinkoje vėl pasirodė 2003 metais.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 608 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2483 žodžiai)
  • Aleksandras
  • Automobilių varikliai referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Automobilių varikliai referatas. (2016 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobiliu-varikliai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 16:59
×