Automobilių žalos aplinkai mažinimas


Įvadas. Situacijos įvardijimas. Automobilių žalos aplinkai priežastys. Transporto priemonių taršos padariniai. Sprendimų parengimas, atrinkimas ir priėmimas. Siūlomi sprendimai problemai sumažinti. Sprendimų atrinkimas. Priemonių planas problemai mažinti. Išvados. Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai.


Temos aktualumas. Transporto variklių išmetami teršalai šiuo metu daugelyje šalių kelia didžiausią pavojų sveikatai, nes jų įnašas į bendrą oro taršą miestuose nuolat didėja. Didėjant transporto srautams, ypač daugėjant senų automobilių, kontroliuoti oro taršą tampa ypač sunku. Oro tarša yra viena iš didmiesčių didžiausių problemų, turinti įtakos žmonių sveikatos būklei. Taip pat kasmet gausėjantys miesto transporto srautai sukelia daugybę ekologinių problemų: didėja triukšmas, teršiamas dirvožemis, oras ir paviršiniai vandenys. Todėl svarbu spręsti šią problemą, nes tai daro įtaką mūsų gyvenimo kokybei.

Elektromobilis - automobilis, kurį varo akumuliatorių baterijos maitinama el. pavara.

Tikslas. Priimti sprendimus transporto žalos aplinkai problemoms spręsti.

Žmonių populiacijos augimas. XIX a. gyventojų skaičius žemėje nesiekė 1 mlrd., o XXI a. šis skaičius išaugo net septynis kartus. Vykstant urbanizacijos procesams atsiranda vis didesnis poreikis įsigyti automobilį. Pastebima, kad dauguma šeimų įsigyja ne po vieną, o net po kelis automobilius. Tai skatina dar didesnį teršalų išmetimą į aplinką. Nustatyta, kad pasaulyje kiekvienas lengvasis automobilis kasmet sunaudoja apie 4 tonas atmosferos deguonies ir išmeta su deginiais į aplinką apie 800 kg anglies monoksido, 40 kg azoto ir 200 kg įvairių angliavandenilių bei kitų junginių.

Senų automobilių eksploatavimas. Dauguma Lietuvoje esančių lengvųjų automobilių senesni nei 10 metų ir labai teršia orą. Teršalų kiekis, išmetamas į atmosferą, priklauso nuo sudegintų degalų kiekio ir nuo automobilio konstrukcijos. Nauji automobiliai yra ekonomiškesni, ekologiškesni ir saugesni, todėl galima teigti, kad jie kelia mažesnį poveikį aplinkai. 1.1 paveiksle pavaizduotas lengvųjų automobilių pasiskirstymas pagal amžių.

Didėjant automobilių skaičiui atsiranda poreikis naudoti daugiau degalų. Kadangi degalai yra neatsinaujinatys, jie sparčiai senka, o tai reiškia, kad artėja grėsmė jų netekti. Mažėjant naftai, smunka pramonė, ekonomika tuo pačiu ir pragyvenimo lygis.

Norint išaiškinti visas galimas alternatyvas, būtinas išankstinis jų įvertinimas. Alternatyvinių idėjų kiekis ir kokybė auga, kai pradinė idėjų generacija atskirta nuo galutinės idėjos įvertinimo. Tai reiškia, kad tik sudarius visų idėjų sąrašą, pereinama prie kiekvienos alternatyvos vertinimo.

Technologinės priemonės. Pakeisti vidaus degimo variklius elektriniais varikliais. Taip pat efektyvu automobilių degalus naudoti su kuo mažiau sieros ir švino priemaišų. Naudojant dujas į aplinką išmetama mažiau sveikatai žalingų medžiagų, pvz., benziną pakeitus dyzeliniais degalais, išmetamų priemaišų sumažėja perpus.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2371 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Automobilių žalos aplinkai mažinimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Automobilių žalos aplinkai mažinimas. (2016 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/automobiliu-zalos-aplinkai-mazinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 06:58
×