Skirtingų autorių kūrinių analizės


Jonas aistis džiazas analizė. Jonas aistis dziazas. Eilerascio dziazas analize. Aistis dziazas analize. Dziazas aistis. Aistis džiazas. J.aistis dziazas analize. Dziazas jonas aistis. Jonas aistis eilerascio dziazas analize. Eilėraščio džiazas interpretacija.

K Donelaitis “metai”. Išminčiai k. Donelaičio “metuose”. Kas jie? K. Donelaičio asmenybė, vertybių sistema “metuose”maironis - “trakų pilis”maironis “išnyksiu kaip dūmas”. Žmogus Krėvės kūryboje. Šatrijos Ragana (1877 - 1930). Žmogaus ir valdovo tragedija “Skirgailoje”. Raganius Gugis - laimingas charakteris. Vinco Mykolaičio - Putino ciklas "vergas". J. Aisčio poezija. Eilėraščių analizė. Jono Aisčio lyrikos savitumas. Trys motinos R. Granausko apysakoje “gyvenimas po klevu”. Martinaitis “kukutis vaţiuoja pilnu troleibusu”. A. Škėma “žilvinėėli”. J. Grušas “Herkus Mantas”. Tragikomedijos “meilė, džiazas ir velnias” veikėjų charakteriai. Herkus Mantas. B. Radzevičius.

Skaitydami kristijono donelaičio metus , pastebime, kad nemažą kūrinio dalį sudaro lauro, selmo ir šaltyšiaus pričkaus pamokančios bei patariančios kalbos, kuriose, be abejonės, regime paties autoriaus pozicją. Todėl galime spręsti, kad vienas iš donelaičio tikslų buvo parodyti žmonėms, kaip reikia teisingai elgtis, o tas, kuris teisingai elgiasi, yra ir išmintingas.

Ne tik pričkaus kalbomis, bet ir nedorų būrų bei ponų gyvenimo aprašymu donelaitis parodo, kaip turėtų elgtis doras, moralus bei išmintingas žmogus. Idealų žmogų mes gautume sudėję kiekvieno iš viežlybųjų būrų savybes(lauro bei pričkaus išmintį, selmo religingumą, krizo darbštumą).

Manau, kad selmo lūpomis tikėjimą skleidžiantis k. Donelaitis religingumą laiko viena ( bene svarbiausia) pasaulio pažinimo sąlyga. Tikintis žmogus laikomas teisingu. Tai įrodo ponų pavadinimas bedieviais , glūpais , bėdžiais , kai jie nepasimeldžoa prieš valgį. Aš manau, kad k. Donelaitis religingą bendruomenę laiko iš dalies protinga, nes netikinčiosius dievas baudžia: ar nesibijotės, kad jūsų namus perkūns į plentą supleškins? o jeigu netikintieji baudžiami, tai jie gyvena neišmintingai.

Ne veltui pričkus yra būrų gerbiamas vyžlaukio valsčiaus seniūnas, kadangi jis duoda išmintingus patarimus, kaip reikia dirbti ūkio darbus. Bet daugiausia išminties slypi lauro kalbose. Jis teisingai įvertina to laiko padėtį, diskutuoja apie būrų ir ponų santykius, gyvenimo filosofiją. Pasak jo, šilkuose gimęs ponų vaikas yra toks pat kaip ant šiaudų verkiantis būriukas, bet jis supranta, kad to pakeisti negalima, todėl sako, kad taip jau dievulis surėdė ir dėl to kiekvienas turi gyventi pagal savo socialinio sluoksnio įstatymus. Lauras pabrėžia, kad gyvenimas žemėje laikinas, todėl reikia su juo susitaikyti, koks jis bebūtų. Pasaulis lauro akimis - vertikalus. Kadangi kristijonas donelaitis visai nekalba apie pragarą, todėl galime suvokti, kad pasaulio apačia - žemiškas gyvenimas, pilnas priešingybių, jų kovos. Viršuje būrai mato visai kitokį, harmoningą gyvenimą, kuriame jų nebevarys į baudžiavą, nebemuš.

Taigi teisingu gyvenimu donelaitis laiko tokį gyvenimą, kai žmonės elgiasi pagal savo bendruomenės įstatymus, papročius ir tradicijas. Kiekvienas gali gyventi laimingai, jeigu neišklys už savo bendruomenės rib išmintis - patirties, supratimo ar mokslo turėjimas ir sugebėjimas taikyti juos praktikoje. Išminčius - žmogus, turintis išminties. Išmintingi žmonės pasižymi ne tik tuo, kad turi išminties, bet ir tuo, kad moka ją panaudoti.

  • Microsoft Word 120 KB
  • 2010 m.
  • 7 puslapiai (29378 žodžiai)
  • Mokykla
  • Genė
  • Skirtingų autorių kūrinių analizės
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Skirtingų autorių kūrinių analizės. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/autoriai-kuriniu-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 16:07
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo