Autorinės sutartys


Įvadas. Autorinės sutartys. Autorinių sutarčių rūšys. Autorinė sutartis dėl turtinių teisių į kūrinį perdavimo. Autorinė licencinė sutartis. Kūrinio užsakymo sutartis. Autorinės sutarties elementai. Kūrinio pavadinimas. Perduodamos teisės. Teisių perdavimo apimtis. Išvados. Literatūros sąrašas.

Referate daugiausia naudotasi Lietuvos autorių moksliniais darbais susijusiais su autorinėmis sutartimis bei straipsniais.

Pirmojoje referato dalyje „AUTORINĖS SUTARTYS“ aptariami autorinių sutarčių teoriniai aspektai bei samprata, analizuojamos autorinių sutarčių rūšys.

Antrojoje dalyje „AUTORINIŲ SUTARČIŲ ELEMENTAI“ pateikiami bei aptariami svarbiausi autorinių sutarčių elementai.

Prancūzų mokslininkai teigia, kad Prancūzijoje autorinės sutarties pagrindu autorių turtinės teisės yra perduodamos. Pirma, doktrinoje yra pabrėžiama, kad Prancūzijoje nėra licencinių sutarčių, antra, Prancūzijos autorių teisių įstatyme vartojamas perdavimo terminas. Tačiau būtina turėti omenyje, kad Prancūzijoje autorių teisių perdavimas yra paveiktas neturtinių autorių teisių, todėl negalima kalbėti apie paprastą ir gryną teisių perdavimą, kai autorius netenka autorių teisių taip, kaip netektų kilnojamojo daikto jį parduodamas arba išmainydamas. H.Desbois teigia, kad įgyjamos teisės ypatumą nulemia įstatymo formuluotė, pagal kurią „yra galimas autoriaus teisių perdavimas, visiškas arba dalinis, šis perleidimas turi leisti autoriui proporcingai dalyvauti pajamose, gaunamose iš pardavimø ar kūrinio eksploatavimo“ (Prancūzijos intelektinės nuosavybės kodekso L.131–4 str.). O tai reiškia, kad teisių perdavimas visada yra susijęs su teisių įgijėjo pareiga užtikrinti kūrinio eksploatavimą, t. y. teisių įgijėjo teisė į kūrinį yra sutartinė teisė. Taigi nors Prancūzijos įstatymø leidėjas vartoja teisių perdavimo terminą, negalima sakyti, kad autorių teisės perduodamos, šiuo atveju labiau tiktų teisių suteikimo ar perdavimo pasinaudoti terminas. Todėl manoma, kad vadinamasis prancūziškas autorių teisių perdavimas ir vokiškas teisių suteikimas pasinaudoti yra labai panašūs, savo turiniu nedaug besiskiriantys ATGTĮ, kaip minėta, numatytos dvi pagrindinės autorinių sutarčių rūšys: autorius gali teises perduoti pagal autorinę sutartį dël teisių perdavimo ir teises suteikti pagal autorinę licencinę sutartį.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (3345 žodžiai)
  • Universitetas
  • Diana
  • Autorinės sutartys
    10 - 4 balsai (-ų)
Autorinės sutartys. (2014 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/autorines-sutartys.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 14 d. 18:25
×