Autoritetas ir kompetencijos


Autoritetas. Kompetencijos. Pasinaudojant asmenine patirtimi ir gauta informacija per pamokas. Raktiniai žodžiai autoritetas kompetencija institucija. Autoritetas [vok. Autorität < lot. Auctoritas – įtaka valdžia visų pripažįstama ir gerbiama. ] (Lietuvių kalbos žodynasŽMOGUS (KompetencijosINSTITUCIJA (organizacija) (Turinti visuotinį pripažinimą, ypač gerbiamaKompetencija tam tikra. Bendrosios kompetencijos. Dalykinės kompetencijos. Bendrosios kompetencijos Asmeninės kompetencijos. Asmeninės kompetencijos Pažinti. Socialinės kompetencijos Gerbti kitų jausmus. Iniciatyvumo ir kūrybingumo kompetencijos Mąstyti kūrybingai. Komunikavimo kompetencijos Išsakyti. Pažinimo kompetencijos Klausti ir ieškoti atsakymų Daryti išvadas Plėsti akiratį Stebėti. Mokėjimo mokytis kompetencijos Mokytis noriai. Mama. Sesuo. Iracionalus – protu nesuvokiamas, nesąmoningas Racionalus – protingas, pagrįstas, apgalvotas, aiškiai suvokiamas. Racionalaus autoriteto Šaltinis yra kompetencija. Iracionalaus autoriteto Šaltinis visada yra galia žmonėms. Kas yra Tavo autoritetai,. Šeimoje, kieme, istorijoje, mokykloje. Įsivertinimas a – kaip jauteisi per pamoką.


Autoritetas [vok. Autorität < lot. auctoritas – įtaka; valdžia; visų pripažįstama ir gerbiama.] (Lietuvių kalbos žodynas).

Kompetencija tam tikra sritis, su kuria yra gerai susipažinta; gebėjimas atlikti tam tikrą konkretų darbą (patirtis, žinios, įgūdžiai, asmeninės savybės).

Bendrosios kompetencijos Asmeninės kompetencijos Socialinės kompetencijos Iniciatyvumo ir kūrybingumo kompetencijos Komunikavimo kompetencijos Pažinimo kompetencijos Mokėjimo mokytis kompetencijos.

Socialinės kompetencijos Gerbti kitų jausmus, poreikius ir įsitikinimus Pozityviai bendrauti, būti atsakingam, valdyti konfliktus Padėti kitiems ir priimti pagalbą Dalyvauti bendruomenės ir visuomenės gyvenime.

Komunikavimo kompetencijos Išsakyti mintis Išklausyti Tinkamai naudoti ir suprasti kūno kalbą Parinkti tinkamą kalbos stilių.

Pažinimo kompetencijos Klausti ir ieškoti atsakymų Daryti išvadas Plėsti akiratį Stebėti, vertinti Būti atkakliam ir turėti teigiamą požiūrį į mokymąsi.

Iracionalus – protu nesuvokiamas, nesąmoningas Racionalus – protingas, pagrįstas, apgalvotas, aiškiai suvokiamas.

Racionalaus autoriteto Šaltinis yra kompetencija. Remiasi lygybe, jie skiriasi tik žinių lygiu ir meistriškumu tam tikroje srityje.

Iracionalaus autoriteto Šaltinis visada yra galia žmonėms. Remiasi nelygybe, kritikavimu. Jėga ir baimė yra atramos, ant kurių iškyla šitoks autoritetas.

Kas yra Tavo autoritetai, .... šeimoje, kieme, istorijoje, mokykloje, popamokinėje veikloje, sporte, politikoje, moksle, literatūroje ?

  • MS PowerPoint 563 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (517 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Urte
  • Autoritetas ir kompetencijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Autoritetas ir kompetencijos. (2020 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/autoritetas-ir-kompetencijos.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 21 d. 20:19
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo