Autorių bei gretutinių teisių gynimas muzikinėje veikloje


Autorių bei gretutinių teisių gynimas muzikinėje veikloje. Įvadas. Kūrybos, meno, o dažniausiai muzikos verslo pasaulyje autorių teisės yra esminis dalykas. Tikslas Apžvelgti autorių teisių bei gretutinių teisių gynimą muzikinėje veikloje. Autorių teisės ir jų apsauga. Autorių teisės – autoriaus teisės į jo sukurtą kūrinį. Gretutinės teisės ir jų apsauga. Gretutinės teisės –. Atlikėjų teises ginančios organizacijos. Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra (LATGA-A) Lietuvos gretutinių teisių organizacija (AGATA) NATA. Latga-a. Kolektyviai administruoja autorių teisių turėtojų teises. Agata. Tai ne pelno or­ga­nizacija, vienijanti muzikantus. Tai asociacija, kuri kolektyviai administruoja kompozitorių.


Kūrybos, meno, o dažniausiai muzikos verslo pasaulyje autorių teisės yra esminis dalykas, įrodantis kūrinio nuosavybę ir ją saugantis. Dažnai atlikėjai susiduria su nemaloniais nutikimais, besikėsinančiais į jų kūrybą ir atlygį. Todėl muzikos kūrinių autorių teisių administravimas yra svarbus kiekvienam muzikos atstovui, tiek pačiam kūrėjui tiek vartotojui. Šiame darbe siekiama apžvelgti autorių teises bei gretutines teises, muzikos autorių teisių gynimą Lietuvoje bei nelegalų muzikos panaudojimą.

Tikslas: Apžvelgti autorių teisių bei gretutinių teisių gynimą muzikinėje veikloje. Uždaviniai: Apžvelgti autorių teisių objektus ir subjektus; Išnagrinėti gretutines teises ir jų apsaugą; Išsiaiškinti koks muzikos autorių teisių gynimas Lietuvoje; Įvertinti autorių teisių gynimo asociacijas. Apžvelgti nelegalų muzikos naudojimą Lietuvoje.

Autorių teisės – autoriaus teisės į jo sukurtą kūrinį. Turtinės teisės; Asmeninės neturtinės autoriaus teisės.

  • Muzika Skaidrės
  • MS PowerPoint 221 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (376 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eglė
  • Autorių bei gretutinių teisių gynimas muzikinėje veikloje
    10 - 1 balsai (-ų)
Autorių bei gretutinių teisių gynimas muzikinėje veikloje. (2017 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/autoriu-bei-gretutiniu-teisiu-gynimas-muzikineje-veikloje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 04:25
×