Autorių konspektas: Henrikas Radauskas, Juozas Aputis


Autorių konspektas Henrikas Radauskas, Juozas Aputis. Kūriniai. Kūryba. Henrikas Radauskas. Juozas Aputis. Kontekstas. Kūriniai.


Lyrinių eilėraščių neoromantikas, susikūręs savitą stilių, savo poetinį pasaulėvaizdį, XXa. Modernistas. Neoromantizmas – poezijai būdingas atsiribojimas nuo pasaulio, nuo realaus gyvenimo problemų.

„Stebuklas“ – žydėjimas turi magišką galią. Jis sukaupęs tiek daug energijos, grožio, kuris veikia žmones ir visą aplinką. Žydėjimo poveikis toks stiprus, kad apakinusios alyvos grožiu tarnaitę pakylėja ją dvasiškai „į dangų“ – pajusti žydėjimo palaimą, šventumą, magišką galią.

„Kaštanas pradeda žydėti“ – žydėjimas primena stebuklą, tačiau šis žydėjimas veikia ne tik žmogaus sielą, dvasią, bet ir žemišką prigimtį. Toks stiprus žydėjimas įkvepia kūrybinių galių ir žmogus, patyręs tokį žydėjimą, bando išreikšti popieriaus lape. Gamtos galia pažadina žmogaus kūrybines galias.

„Lietus“ – Radausko poezija laužo lietuvių lyrikos tradicijas. Jo kūryba negali būti supainiota su nieko kito. Skaitant šį kūrinį sunku įžvelgti kontekstą, nėra jokių asmeninių poeto išgyvenimo pėdsakų. Jokių nuorodų į jo gyvenimo aplinką, kurioje augo. Eil. labai paprastas savo sandara ir tema. Eil. yra peizažinis ir jo pasaulis yra spalvingas.

Lietus buvo visoks mūsų poezijoje – šaltas, skaudus, siejamas su liūdesiu, bet niekada „plonom stiklinėm kojom“. Radauskas žavisi nors ir nedideliu gamtos stebuklu – kaštanų, alyvų žydėjimu. Jo eil. net rytas, toks paprastas dienos reiškinys, vertas susižavėjimo.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1098 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Miglė
  • Autorių konspektas: Henrikas Radauskas, Juozas Aputis
    10 - 3 balsai (-ų)
Autorių konspektas: Henrikas Radauskas, Juozas Aputis. (2018 m. Sausio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/autoriu-konspektas-henrikas-radauskas-juozas-aputis.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 13:26
×