Autorių turtinių teisių įgyvendinimo būdai


Turtinės teisės iš intelektinės veiklos rezultatų. Autorių teisės. Autorių teisių objektai. Autorių teisių subjektai. Autorių turtinės teisės. Autorinės sutartys. Autorių teisių perdavimas. Gretutinės teisės. Autorių teisių ir gretutinių teisių gynimas. Autorių teisių ir gretutinių teisių kolektyvinis administravimas. Turtinės prievolinės teisės ir jų įgyvendinimas. Prievolių atsiradimo pagrindai. Išvados. Naudota ir cituota literatūra.

Darbo objektas- Autorių turtinių teisių įgyvendinimo būdai.

Darbo tikslas- Išanalizuoti autorių turtinių teisių įgyvendinimą ir gynimą.

Darbo uždaviniai:

1.Išanalizuoti autorių turtines teises.

2.Išanalizuoti autorių turtinių teisių įgyvendinimą.

3.Išsiaiškinti autorių turtinių teisių gynimą.

Turtinės autorių teisės yra susijusios su užmokesčiu už jų kūrinį su honoraro gavimu už leidimą vienaip ar kitaip kuriniu pasinaudoti. Autorių turtinių teisių pažeidimo atvejais turtinė žala, išreikšta pinigais (nuostoliai), paprastai atlyginama visiškai, atsižvelgiant į tas negautas pajamas, kurias nukentėjusysis būtų gavęs, jei jo turtinės teisės nebūtų pažeistos.

2. Autorius turi išimtines teises leisti arba uždrausti atgaminti kūrinį bet kokia forma ar būdu, versti kūrinį, perdirbti jį, viešai rodyti ir atlikti bet kokiais būdais ir priemonėmis, taip pat platinti kūrinio originalą ar jo kopijas parduodant ar kitaip perduodant nuosavybėn arba valdyti. ATGTĮ 34 str. 1 d. autorių turtinės teisės galioja visą autoriaus gyvenimą ir 70 metų po autoriaus mirties, neatsižvelgiant į kūrinio teisėto padarymo viešai prieinamu datą. Pabrėžtina, kad autorystės teisė, teisė į autoriaus vardą ir teisė į kūrinio neliečiamybę saugomos neterminuotai. Autorius už kiekvieną tokio kūrinio naudojimo būdą, susijusį su autorių turtinėmis teisėmis, turi teisę gauti autorinį atlyginimą.

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (5555 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rita
  • Autorių turtinių teisių įgyvendinimo būdai
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Autorių turtinių teisių įgyvendinimo būdai. (2015 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/autoriu-turtiniu-teisiu-igyvendinimo-budai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 10:52
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo