Autoserviso investicinis projektas


Santrauka. Veiklos pristatymas. Projekto pristatymas. Rinkodara. Paslaugų teikimas. Vietos analizė. Patalpos ir įrengimai. Tiekėjai. Pardavimų prognozė. Gamybinis planas. Finansinis planas. Išvados. Priedai.

Individualia veikla pagal verslo liudijimą nuspręsta verstis 2005 m., kai Lietuvos ekonomika buvo pakilimo stadijoje, vyravo BVP augimas. Didėjant automobilių skaičiui, didėja ir jų aptarnavimo paklausa. Kadangi asmuo turi specifinių gebėjimų ir atitinkamą išsilavinimą dirbti lengvųjų automobilių remonto srityje, nuspręsta užsiimti ratų montavimo ir balansavimo veikla. Paslaugas teikti nuspręsta, ištyrus rinką, išanalizavus vartotojo poreikius, nustačius potencialią rinką ir paskaičiavus prognozuojamą pelną. Veikla vykdoma jau devynerius metus, todėl įsiklausius į klientų poreikius ir lūkesčius, nuspręsta veiklą plėsti. Tolimesnei veiklai plėtoti bus naudojamos nuosavos ir skolintos lėšos. Iš skolintų lėšų planuojamas įsigyti mašinų keltuvas už 2900 Eur. Laukiama suteiktų paslaugų apimtis galėtų siekti nuo 2 900 iki 8 800 eurų per metus.

Projekto uždaviniai: greitas ir kokybiškas aptarnavimas, naujų klientų pritraukimas, pelno iš šios veiklos siekimas, tobulėjimas.

Asmens, vykdančio šią veiklą- laukiamas pesimistinis pelnas galėtų siekti 2 900 eurų per metus, o optimistinis 8 800 eurų.

Lietuvos Respublikos statistikos departamento duomenimis individualių lengvųjų automobilių skaičius Akmenės rajone 2013 metų pabaigoje siekia 10 840, 2012 m.- 10 627, 2011 m.- 10 336, 2010 m. -10 336, 2009 m.- 10 418. Pastebimas individualių lengvųjų automobilių skaičiaus didėjimas, todėl ir planuojamos vykdyti veiklos paklausa, manoma, taip pat didės, bent po 1 proc. kasmet. Paslaugos teikimas yra orientuotas į visų lengvųjų automobilių klasei priskiriamų autotransporto savininkus. Dauguma jau vykdomos veiklos klientų yra pastovūs, pastebimas ir naujų atsiradimas. Dauguma jų yra vietos gyventojai, bet sezono metu, kai padangos yra keičiamos iš vasarinių į žiemines ir atvirkščiai, sulaukiama klientų iš Akmenės rajono, grįžtančių studentų bei atvykusių iš Latvijos. Kadangi paslaugos vartotojai kreipiasi dėl ratų montavimo ir balansavimo, dažnai klausia, ar atliekami važiuoklės remonto darbai. Važiuoklės remonto darbai yra paklausūs visais metų laikais, nes automobilių važiuoklės dėvisi, vairuotojai nori jaustis saugūs ir jaučia atsakomybę veždami keleivius. Pagrindinis veiksnys sąlygojantis šių darbų paklausą yra automobilių techninės apžiūros rezultatų kortelės išdavimas, be kurio negalima automobilio eksploatacija. Automobilių savininkai visada ieško šia veikla užsiimančių asmenų, dažniausiai jau turinčių gerą vardą, kad galėtų pašalinti nustatytus techninius trūkumus, kad mažiau tektų laukti eilėse. Ir dažniausiai nesvarbu ar tai įmonė, užsiimanti šia veikla, ar pavieniai asmenys, vykdantys šią veiklą.

Naujosios Akmenės mieste panašia veikla besiverčiančių konkurentų yra keturi. Dirbantys nelegaliai į konkurentų sąrašą neįtraukiami, todėl, kad jų veikla vykdoma ne nuolat ir darbų kokybė ne visada atitinka klientų poreikius, dažniausiai jų darbo broką tenka ištaisyti tikram specialistui, o klientui tenka sumokėti dar kartą. Galima išskirti vieną bendrą minusą visiems dabar identifikuotiems konkurentams- nepatogi veiklos vieta. Jų veikla vykdoma atokiai nuo pravažiuojamų gatvių, nėra jokių nuorodų ar reklamos, kaip juos galima surasti. Skirtingai nuo konkurentų veiklą vykdantis asmuo yra įsikūręs vienpusio eismo senamiesčio gatvėje, visiems puikiai matomoje, pravažiuojamoje ir praeinamoje vietoje. Kliūčių žengiant į rinką kol kas nenumatoma, nes jau dabar yra numatomos vykdyti veiklos paklausa. Išsiskirti iš konkurentų tarpo padės lankstus darbo grafikas, ko dažniausiai negali įmonės, kurios nurodo tikslų darbo laiką, ar kiti individualia veikla užsiimantys asmenys. Dažniausiai jų veikla apsiriboja tam tikromis nustatytomis valandomis, bei darbo dienomis. Veikla bus vykdoma pagal klientų poreikius, kaip jau vykdomos veiklos praktika parodė, dažniausiai klientai prašo atlikti paslaugas anksčiau ryte, pvz.: nuo 7 ar 8 valandos, ar jau po darbo valandų, nuo 17, 18 valandos, netgi nedarbo dienomis. Kainomis nebus konkuruojama. Konkurencija vyks suteikiamų paslaugų kokybe.

  • Ekonomika Verslo planas
  • Microsoft Word 68 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3271 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Autoserviso investicinis projektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Autoserviso investicinis projektas. (2015 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/autoserviso-investicinis-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 22:37
×