A.Vaičiulaičio novelės „Pelkių takas“ ištraukos interpretacija


Vaičiulaičio novelės „ Pelkių takas “ ištraukos analizė interpretacija.

Mums pateikta kūrinio ištrauka jau neužsimena nieko apie tai, kokiomis aplinkybėmis mišką kirtęs Mateika palieka ūkį ir iškeliauaj namo. Tai buvo laiaks prieš pat Kalėdas. Vieną vakarą Mateiaki toptelėjo mintis, kad jis privaląs grįžti į namus. (Šeimininkus žinia užklupo netikėtai, tačiau primygtinai prašyti pasilikti jie nepuolė. Galbūt tai būtų išgelbėję...) kelias į namus vedė per pelkę. Nenuostabu, kad kūrinio pavadinimas tiesiogiai atspindi susidariusią sitauciją. Jis tartum iškart intriguoja, užkliudo jautrią stygą ir nukeliauja per skaitytojo pasąmonę. Kas gali laukti to, kuris pasirenka kelią per pelkes? Pati vieta tartum įkvepia nelaimės nujautimą.

Nežinia, ar drąsiai, tačiau tikriausiai galėtume ištraukos temą į žmogaus grįžimo namo rėmus. A. Vaičiulaičiui yra nesunku mažame tekste sutalpinti daug minčių – jis taupus. Taip ir ši ištrauka kelia susižavėjimą savo gebėjimu atskleisti daug, nors pasakyta mažai. Mateika spėja apmąstyti tai, kas laukai jo, grįžusio į namus. Džiaugėsi galėsiąs pradžiuginti mylimą sūnelį naujomis kelnaitėmis, skanesniu kąsneliu („Ir valgyti bus tau ko.“). Jau iš to, kaip nuoširdžiai jis myli savo sūnų, galime spręsti apie jo šiltą širdį, gebėjimą būti geru tėvu, žmogumi.

Ištraukos nuotaika kuriama aplinkiniais gamtos vaizdais.

  • Lietuvių kalba Interpretacija
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (876 žodžiai)
  • Tadas
  • A.Vaičiulaičio novelės „Pelkių takas“ ištraukos interpretacija
    10 - 8 balsai (-ų)
A.Vaičiulaičio novelės „Pelkių takas“ ištraukos interpretacija. (2015 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/avaiciulaicio-noveles-pelkiu-takas-istraukos-interpretacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 03:24
×