Avarijos ir katastrofos gamyboje


Įvadas. Avarijų ir katastrofų priežastys. Avarijų ir katastrofų prevencija. Ekstremalių situacijų prevencijos Lietuvos Respublikoje tvarka. Prevencinių priemonių nustatymo ir jų įgyvendinimo pagrindai. Gelbėjimo darbų organizavimas. Gelbėjimo ir kiti neatidėliotini darbai. Svarbiausi gelbėjimo darbai nelaimės židiniuose. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas.

Avarijas sukelia technikos įrenginiuose sukauptos galingos jėgos. Didžiuliai greičiai, aukštai pakelti kroviniai, didelis slėgis, aukšta tempe¬ratūra, elektros įtampa, cheminės ar branduolinės jėgos gedimo metu tampa nebevaldomos ir pradeda veikti stichiškai — viskas laužoma, griaunama, žudoma. Avarijų įmanoma išvengti. Svarbiausia maksimaliai sumažinti jų ti¬kimybę. Tačiau ta tikimybė didėja dėl statybos trūkumų, įrenginių senė¬jimo ir susidėvėjimo, nepakankamos priežiūros. Visi nukrypimai nuo normalios padėties, paklaidos ir trūkumai kaupiasi, di¬dėja, paskui pakanka tik menkos ar visai atsitiktinės priežasties, ir avarija įvyksta.

Gelbėjimo ir kitų neatidėliotinų darbų tikslas — gelbėti žmones ir suteikti pagalbą nukentėjusiesiems; riboti avarijų židinį ir pašalinti kliūtis, kurios trukdo gelbėjimo darbams; gelbėti ir apsaugoti materialines ir kultūrines vertybes; sudaryti tinkamas sąlygos gamybinei ir kitai veiklai.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (1722 žodžiai)
  • Kolegija
  • Justas
  • Avarijos ir katastrofos gamyboje
    9 - 1 balsai (-ų)
Avarijos ir katastrofos gamyboje. (2014 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/avarijos-ir-katastrofos-gamyboje.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 03 d. 22:45
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo